Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kurjategijad keerasid kirikuõpetaja auto katusele
Ööl vastu teisipäeva keerasid seni veel tundmatud kurjategijad Rakveres Vainu tänavas katuse peale pensionipõlve pidava kirikuõpetaja Edgar Aleksander Sermi sõiduauto, mis kaks aastat tagasi pakkus huvi varastele.

Serm rääkis, et ööl vastu teisipäeva kuulis ta õues imelikku kolksatust. Koduaknast välja vaadates nägi 67-aastane pastor, et tema päevinäinud Lada 08 on külili keeratud.

Pensionär pöördus samas tänavas elava tuttava poole, et auto kahekesi tagasi ratastele tõsta. Paraku jäi kahe mehe rammust väheks.

Mõne aja pärast märkas Serm heledat sõiduautot, mis aeglaselt maja eest mööda sõitis ja eemal peatus.

Autost väljusid kolm meest, sammusid külitava VAZ-i juurde ja keerasid selle katuse peale.

"Julmad pätid," iseloomustas Serm tundmatuid rammumehi. Ta lisas, et ei tea, kes ja mis põhjustel tema auto katuse peale keeras.

Ida politseiprefektuuri pressiesindaja Helen Varese kinnitusel pole viimasel ajal Lääne-Virumaal autosid külje või katuse peale keeratud.

Kaks aastat tagasi varastati Avinurme endiselt kirikuõpetajalt Sermilt Viitna järve ääres valge VAZ 21081 koos isiklike asjadega. Pastorile jäid tol augustipäeval vaid ujumispüksid.

Eesti Ekspressi andmetel nägi politsei, kui Rakveres hüppas varastatud autost välja mees, viskas võtmed puu otsa ja jooksis minema.

Kolm kuud hiljem peatas politsei uurimise. Auto roolist tabatud mehe tuttav juhatas politseinikud inimesteni, kes väitsid, et leidsid auto metsast. Et korravalvurid ei suutnud vastupidist tõestada, juhtunu uurimine peatati.

Autovarguse uurimist jälgiv Viru ringkonnaprokurör Aita Ploom ütles, et seda selgitab politsei, kas vargus ja auto katuse peale keeramine ka mingil moel seotud on. Prokuröri sõnul varguseloo uurimine jätkub ja võib seekord jõuda kohtusse.  (BNS)

04 September 2004
  Kommentaarid