Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vabariigi aastapäeval näeb Eesti Vabaõhumuuseumis ajaloolist lahingut
24. veebruaril saab Eesti Vabaõhumuuseumis meeleolukalt tähistada riigi sünnipäeva ning ka osa erakordsest sündmusest: muuseumi territooriumil toimub ajaloolise lahingu taaslavastus. Lahingus osalevad sõjaajaloo klubid Eestist, Lätist, Valgevenest, Ukrainast ja Venemaalt. Lahingu korraldajateks on Saaremaa Sõjavara Selts, sõjaajaloo klubid „Esak“ ja „Front Line“.

Saaremaa Sõjavara Seltsi esindaja Margus Sinimetsa sõnul mängitakse läbi 1919. aasta 24. veebruaril Võrumaal toimunud vabadussõja lahingu episood.

„Lahingus osaleb ligi 60 meest, pauguvad püssid ja kuulipildujad. Võitlejaid on soomusrongi dessantüksusest, 1. Eesti jalaväepolgust, eestlasi toetab ka nn. Loodearmee üksus. Punaste poolel on Tartu-Putilovi pataljon, punaste 7. armee Pihkva väegrupp ja ei puudu ka punalaevastiku anarhistid,“ selgitas Margus Sinimets.

Lahingu taaslavastus algab kell 13 muuseumi Nätsi tuuliku ümbruses.

Lisaks lahingule saab vabaõhumuuseumis sel päeval osa Vabariigi aastapäevaga seotud toimetustest: toimub viktoriin Eesti ajaloost, saab kuulata Konstantsin Pätsi vabariigiaastapäeva tervitust ja vaadata videokaadreid 1930. aastatest. Kell 14:00 algab Kolu kõrtsis Taisi Pettai laululaste kontsert. Tähelepanuta ei jää ka vana rahvakalendri tähtpäev madisepäev, mis langeb iseseisvuspäevaga kokku. Madisepäeva puhul meisterdatakse õlgedest kärbseid ja tutvustatakse päevaga seotud uskumusi.

Kolu kõrts pakub maitsvaid piduroogasid, Lau poest saab osta õhtusöögi juurde head ja paremat 1930. aastate kaubavalikust.

24. veebruari kava leiab Eesti Vabaõhumuuseumi kodulehelt www.evm.ee.
20 Veebruar 2014
  Kommentaarid