Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ERR vahendab vabariigi aastapäeva sündmusi mitmekülgselt
Rahvusringhääling toob Eesti Vabariigi 96. sünnipäeva tähistamise sündmused jälgijateni tele, raadio, interneti ja mobiili vahendusel. Lisaks on nii tele- kui ka raadioeetris hulk saateid ja filme, mis on valitud just selleks päevaks.

ETV näitab algusega kell 7.30 ülekannet Toompealt rahvuslipu heiskamisest Pika Hermanni torni. Kommentaator on Indrek Treufeldt. Jumalateenistust Pärnu Eliisabeti kirikust näeb kell 10.45. Kaitsejõudude paraad Pärnust läheb eetrisse kell 11.55, kommenteerivad Andres Kuusk ja kolonelleitnant Peeter Tali, reporter on Rain Kooli. Ülekannet näeb kahes versioonis, teist vaatenurka paraadist näitab portaal uudised.err.ee.

Pärastlõunal, algusega kell 15.40 saab ETV vahendusel osa riiklike teenetemärkide üleandmisest Endla teatris. President Toomas Hendrik Ilveselt saavad riiklikud teenetemärgid kümned tublid inimesed, kelle lood näitavad Eesti suuremaks kasvamist.

Dokumentaalfilm "Kullaketrajad" on vaatajate ees kell 16.40. Film jutustab ühe kentsaka, ent võimsa äriimpeeriumi sünnist, hiilgusest ja kadumisest. See on lugu filmistuudiost Eesti Reklaamfilm. Režissöörid on Kiur Aarma ja Hardi Volmer.

Pidulik kontsert algab kell 17.55 Pärnu kontserdimajas, kuhu on palutud üle 800 riigi-, ühiskonnaelu, majandus- ja kultuuritegelase. Aastapäevakõne peab president Toomas Hendrik Ilves. Kontserdi kunstilise juhi Ivar Põllu lavastusgruppi kuuluvad Gabriela Liivamägi, Rene Liivamägi, Maret Tamme ja Aleksandr Šelepin. Vabariigi Presidendi ja pr Evelin Ilvese vastuvõtt on ETV eetris algusega kell 18.55 ja jätkub ka pärast "Aktuaalset kaamerat", kell 21.20. Külaliste meeleolusid vahendavad Margit Kilumets ja Grete Lõbu. Režissöör on Elo Selirand, produtsent Margus Saar.

Portaalis uudised.err.ee algab presidendi vastuvõtu ülekanne juba tund aega enne ETVd ehk kell 17, jätkudes pausideta kella 22ni. Kohapealseid emotsioone vahendab reporter Rain Kooli, kavas on intervjuud, meenutused päevast ja parimad arhiivikaadrid möödunud vastuvõttudest. Kell 17.55 lülitub portaal ETV otsepildile, kella 21st ehk "Aktuaalse kaamera" ajaks võetakse üle kontserdimajas toimuva näitamine. Portaali uudised.err.ee vahendusel on ERRi 24. veebruari programm jälgitav üle terve maailma ning samas saab erilisemaid hetki ja intervjuusid järelvaadata ja -kuulata.

Pärast ülekandeid, kell 22, näitab ETV mängufilmi "Elavad pildid" (Eesti 2013). Režissöör Hardi Volmeri palju tähelepanu ja kiitust pälvinud tragikoomilises linaloos mängivad Ita Ever, Aarne Üksküla, Anu Lamp, Tõnu Oja, Sandra Üksküla-Uusberg, Priit Võigemast, Priit Strandberg, Hendrik Toompere jr jr, Ain Mäeots, Marika Vaarik, Piret Kalda, Üllar Saaremäe, Peeter Jakobi, Guido Kangur jt. Lugu raugenud armastusest juhib vaatajaid ühtlasi ka läbi filmiajaloo.

ETV2 nätaib 24. veebruaril temaatilist filmiprogrammi.

Klassikaraadio kavas on palju eesti muusikat. Eetris on intervjuu Tõnu Kaljustega, kes pälvis Arvo Pärdi "Aadama itku" esituse eest parima kooriesituse Grammy. Kõlab äsja elutööpreemia pälvinud helilooja Ester Mägi muusika ja Miina Härma 150. sünniaastapäevale pühendatud kooride kontsert. Kuuleb Doris Kareva ja Jürgen Rooste tekstile kirjutatud Suurbritannia helilooja Roxanna Panufniku teost “Dance of Life. Tallinn Mass” ja valitud palu Andre Maakeri värskelt albumilt. Kuulda saab ka aasta muusiku Oleg Pissarenko menukat kontserti, Weekend Guitar Trio ja Draamateatri näitlejate kitarrimuusikaõhtu salvestust Jõulujazzilt ja Vox Clamantise müstilist kontserdisalvestust Niguliste kirikust. Kell 18 vahendavad Klassikaraadio ja Vikerraadio otseülekandes Vabariigi Presidendi kõne ja aastapäevakontserdi.

Vikerraadio hommikuprogramm kajastab kell 7.35 lipuheiskamistseremooniat Toompealt ja kell 10.35 uuritakse, kuidas sujuvad paraadi ettevalmistused Pärnus. Kell 11.30 kõlab Anton Hansen Tammsaare essee "Inimese kultuurist". Urmas Vadi saate "Ahjualune" külaline on P.I. Filimonov, kellega tuleb juttu eestlastest ja venelastest, vene-eesti-eesti-vene kirjandusest, P.I. Filimonovi romaanist "Thalassa" ja sellest, kust üldse tuleb nimi P.I. Filimonov. Valikut eesti poeetide luuletustest, mis räägivad meie maast ja elust kuuleb tuntud näitlejate esituses kell 13.05. Muusikasaates "Kauamängiv" kõlavad armastatumad eesti laulud 20. sajandist.

Raadio 4s on sel päeval eetris pidupäeva eriprogramm, mida juhib Artur Aukon. Kuuleb ülekandeid hommikusest lipuheiskamisest, kaitseväe paraadist ja Vabariigi Presidendi kõnest Pärnu kontserdimajas. Kavas on mitu ajalugu käsitlevat saadet, aga ka Eesti tulevikku vaatavat vestlust. Jekaterina Zonova annab nõu, kuidas katta pidupäeva laud, Julia Bali ja Kira Evve jagavad elamusi talvisest Lõuna-Eestist. Muusika valivad selleks päevaks Ivan Makarov ja Dmitri Mikrjukov.

Raadio 2s on 24. veebruar sinimustvalge esmaspäev, mil kõlab ainult eesti muusika.

Anneli Tõevere-Kaur
Eesti Rahvusringhääling
20 Veebruar 2014
  Kommentaarid