Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartu linn otsib lastehoiuks sobivaid ruume
Tartu linnavalitsus otsib üüripindasid lastehoiurühmade loomiseks ning ootab firmadelt ja eraisikutelt sobivaid pakkumisi.

Pakutav ruum peaks olema minimaalselt 80-ruutmeetrise pindalaga ning vastama lapsehoiuteenusele seatud tervisekaitsenõuetele. Linnavalitsus sõlmib kokkuleppe saavutamisel sobivate ruumide omanikega üürilepingud viieks-kuueks aastaks. Ruumide puhul tuleb kasuks asukoha lähedus olemasolevale lasteaiale, avalikule pargile, mänguväljakule või õueala kasutamise võimalus.

"Selle aasta sügisest jõustub ilmselt koolieelse lasteasutuste seaduse muudatus, mille kohaselt võib kohalik omavalitsus 1,5 – 3-aastaste laste puhul tagada lasteaiakoha asemel lapsehoiuteenuse. Kuna Tartus ongi lasteaiakohtade ootel valdavalt 1,5–3-aastased lapsed, siis nüüd tekibki võimalus pakkuda neile lisaks lasteasutuste tavapärastele rühmadele ka hoiuteenust, arvestades seejuures laste ja perede vajadusi. Hoiuteenust võivad lisaks erateenuse osutajatele pakkuda ka munitsipaallasteaiad," selgitas haridusosakonna juhataja Riho Raave.

"Soovimegi nüüd välja selgitada vabad ja sobilikud üüripinnad, et hoiuteenuse pakkumist laiendada. Kui informatsioon käes ja tingimused vastuvõetavad, siis alustatakse läbirääkimisi üürilepingute sõlmimiseks. Kui sobivaid pakkumisi tuleb rohkem, kui linnal selleks rahalisi võimalusi, siis anname pakkuja nõusolekul info sobilike üüriruumide kohta edasi erahoiuteenuste pakkujatele, kes sooviksid laieneda. Usun, et läbi üüripindade kasutuselevõtu, on võimalik Tartusse l ühikese ajaga juurde tekitada umbes 200-300 täiendavat hoiukohta," rääkis Raave.

Infot lastehoiuks sobivate ruumide kohta oodatakse hiljemalt 14. märtsiks meiliaadressil LVO@raad.tartu.ee, näidates ära ruumide asukoha, suuruse, eeldatava üürihinna, üürileandja kontaktid. Sobivate ruumide pakkujatega võetakse läbirääkimiste alustamiseks ühendust.

Täpsem info: http://www.tartu.ee/lapsehoid

Lisainfo: linnavarade osakonnast, tel. 7361 175, eva.laane@raad.tartu.ee

Helle Tolmoff
20 Veebruar 2014
  Kommentaarid