Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mobiiltelefonide müük kukkus jaanuaris pea poole võrra
Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt ostsid eestlased tänavu jaanuaris 26 200 mobiiltelefoni, mis on 46 protsenti vähem kui detsembris.

Tele2 Eesti tootesortimendi juhi Risto Taliaru sõnul on jaanuar ja veebruar mobiiliäris traditsiooniliselt madala aktiivsusega kuud.

“Aprillis aga jõuavad müüki värskelt Barcelona mobiilimessil näidatud tippmudelid ja see muudab olukorda. Läbirääkimised veel käivad, kuid nii Huawei, HTC, Sony kui hitihoiatus – Samsung Galaxy uued mudelid peaksid ka meile jõudma,” ütles Taliaru ja lisas, et ostetakse ja toodetakse järjest suurema ekraaniga telefone.

“Barcelonas näidati ka suurt valikut kantavat tehnoloogiat ja ma usun, et varsti ei kujuta me elu ilma nutikellata ette, kuid praegu pole need veel piisavalt küpsed,” lisas Taliaru.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt oli 2014. aasta jaanuaris müüdud mobiiltelefonidest 8900 olid tava- ja 17 300 nutitelefonid. Jaanuaris oli keskmine telefoni müügihind Tele2-s 167 ning Eestis 202 eurot.

2014. aasta jaanuaris müüdi Eestis mobiiltelefone 5,3 miljoni euro eest. Mullu jaanuariga võrreldes osteti tänavu 11 protsenti vähem telefone, kuid 15 protsenti suurema summa eest.
26 Veebruar 2014
  Kommentaarid