Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eksport viis Saku müügimahu 2013. aastal rekordtasemele
Saku Õlletehase müügimaht tõusis ekspordi kasvu toel mullu 104 miljoni liitrini, mis ületab kõiki varasemaid aastaid.

„2013. aasta rekordiline müügimaht koosneb nii meie enda toodetud jookide kui ka sisseostetud toodete müügist. Saku tootmismaht oli eelmisel aastal samuti kõrgeimal tasemel – 80 miljonit liitrit jooke õllest karastusjookideni,“ rääkis Saku Õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein.

Kasteini sõnul on õlletootja suutnud viimastel aastatel edukalt eksporti kasvatada ja mullu läks Sakus toodetud jookide mahust ekspordiks 50%. "Uute eksporditurgude nimistusse lisandusid näiteks sellised eksootilised maad nagu Seišellid ja Tšiili, kokku viime oma tooteid 16 riiki. Saku peamised eksporditurud on Soome, Poola, teised Balti riigid ja Taani," loetles ta.

Eesti õlleturg lõpetas eelmisel aasta kerges languses, kasvas aga siidri ja longdringi ning karastusjookide müük. Saku hoidis mullu turuliidri positsiooni nii õlle kui siidri osas.

Ettevõte tõi 2013. aastal välja kümneid tooteuuendusi, millest edukamad olid koduõlle retseptidest inspireeritud Saku Koduõlu, õllekokteil Kiss Appledog ja USA-s populaarne hard lemonade-tüüpi jook Garage. Karastusjookide kategooria populaarsemad uustulnukad olid traditsiooniliselt pruulitud Saku kali ja jääteed.

„Häid maitse-üllatusi on meilt tulemas ka tänavu, uute jookide väljatoomist alustame juba kevadel,“ lausus Kastein. „Nii nagu räägitakse moemaailma trendidest, on oma trendid ka joogimaailmas. Tänavu prognoosime õllegurmaanluse edasist levikut, mis tähendab uute maitsete otsimist, toidu ja õlle kombineerimist. Gurmaanlusega käib kaasas mõõdukus ja kultuurne tarbimine, mitte purjutamine,“ selgitas ta.

Õlleturu müügimahu kasvu Saku käesoleval aastal ei prognoosi. "Jätkub pakendieelistuse trendi muutus väiksemate pakendite eelistamise suunas ning selle trendi tõttu võib ka turumaht jätkata väikses languses. Siidri ja longdrinki turul prognoosime mõõdukat kasvu, kuivõrd tarbijad on oma tarbimisharjumusi mitmekesistanud ning võivad näiteks veini asemel teinekord eelistada madalama alkoholisisaldusega naturaalset siidrit," ütles Kastein.

Saku Õlletehase müügitulu 2013.aastal oli 71 miljonit eurot, kasvades 5% võrra, ning puhaskasum 5,2 miljonit eurot. Ettevõtte keskmine töötajate arv oli 330 inimest.
27 Veebruar 2014
  Kommentaarid