Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Piirivalvurid avastasid Peipsi jääl salasigarette
Kolmapäeval põgenes Peipsi järvel Ida prefektuuri piirivalvurite eest isetehtud sõiduk, millest võidi eelnevalt jääle visata 12 kasti Vene maksumärkidega sigarette.

26. veebruaril märkasid Alajõe kordoni piirivalvurid, et Peipsi järvel sõidab Vene poolt üle riigipiiri üks sõiduk. Samas läheduses märgati Eesti poolel teist sõiduriista. Vene sõiduk lahkus ning piirivalvurid otsustasid kontrollida Eesti poole peal olevat masinat. Hõljukiga võeti suund sõiduki poole, mis hakkas piirivalvurite eest ära sõitma. Kuna oli tegemist isetehtud sõidukiga „karakat“, millega saab liikuda nii jääl kui maal, siis lahkus masin Lohusuu külla.

Hõljukitoimkond pöördus tagasi sündmuskohale, kus avastati 12 kasti, milles oli 120 000 Vene Föderatsiooni maksumärkidega sigaretti.

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juhi Indrek Püvi sõnul oli tegemist esmakordse juhtumiga, kus salakaup üritatakse jää kaudu üle riigipiiri tuua. „Kahjuks on Eestis salakaubal nõudlust ja piirivalvurid peavad igapäevaselt tegema tööd, et tõkestada ebaseaduslikku tegevust. Kurjategijad mõtlevad välja uusi skeeme, kuidas salakaupa Eestisse tuua. Ilmselt arvasid nad, et Peipsi järvel pole riigipiir piisavalt turvatud,“ kommenteeris Püvi.

Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalmenetlus salakaubaveo paragrahvi alusel. Samuti on välja selgitamisel isetehtud sõiduriista omanik.

28 Veebruar 2014
  Kommentaarid