Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

KIKi tänavavalgustuse projektis algab suur hankeperiood
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutas seitsme linna tänavavalgustuse projektis välja materjalihanke, mis on esimene kümnest ehitustöödega seotud hankest. Hankega otsib KIK pakkujaid, kes suudaksid projekti varustada ligi 6 500 masti ning masti vundamendiga.

Kolme järgmise kuu jooksul on KIKil plaanis viia läbi 10 hanget, millest esimesed kaks on seotud tänavavalgustuse rekonstrueerimiseks vajalike materjalide hankimisega. Valgustite masti ja jalandi hankele järgneb peagi valgustite ja juhtimissüsteemi hange.

KIKis tänavavalgustuse projekti juhtiv Tõnis Kurrik tõdes, et kuigi üldjuhul vastutab projektides materjalide eest ehitaja, siis antud valgustusprojektis on oluline, et enne ehitustööde algust oleksid materjalid juba olemas.
„Projekti mahud on Eesti mastaapides suured ning laovarusid sellistes kogustes ei hoita. Kui laseksime materjalid hankida iga linna ehitajatel, siis halvimal juhul võib materjalipuuduse tõttu mõnes linnas tööde algus oluliselt viibida,“ ütles ta.

Peale materjalihankeid kuulutatakse välja 7 ehitushanget ehk projekti iga linna kohta üks. Samuti hangitakse ehitustööde teostamise ajaks omanikujärelvalve ja insener. Plaani kohaselt alustatakse linnades ehitustöödega käesoleval suvel.

KIK alustas linnade tänavavalgustuse programmi ettevalmistamist 2012. aasta septembris. Projekti raames saavad Haapsalu, Jõhvi, Keila, Paide, Kuressaare, Valga ja Võru energiasäästliku tänavavalgustuse terviklahenduse.
Kokku vahetatakse linnades uute leedvalgustite vastu välja ligi 11 000 iganenud valgustit.

Tänavavalgustuse arendamise programmi eesmärgiks on luua Eesti linnadesse tänapäeva parimaid tehnoloogilisi võimalusi kasutav, kvaliteetne, nutikas ja samas säästlik välisvalgustuse lahendus. Laiem eesmärk on vähendada fossiilsete kütuste tarbimisest tulenevat CO2 heitmete hulka. Arvutuste kohaselt on kokkuhoid vähemalt 24 000 tonni CO2 aastas.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist neljateistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.
28 Veebruar 2014
  Kommentaarid