Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

President Ilves Eesti-Poola äriseminaril: aitab klišeedest „Poola torumees“ või „Eesti bussijuht“
Poolas riigivisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves ja Poola riigipea Bronislaw Komorowski avasid täna Varssavis kahe riigi ettevõtjate äriseminari.

„Meie – Eesti ja Poola – tahame olla uus Euroopa. Me olemegi uus Euroopa. Ja oleme uhked selle üle,“ pöördus Eesti riigipea kümnete Poola ettevõtjate poole.

„Ma ei mõtle uut Euroopat selle mõiste vanas, alandavas tähenduses,“ ütles president Ilves. „Uus Euroopa, kuhu Eesti ja Poola kuuluvad, tähendab innovaatilisust, kiirust, edukust.“

Nende väärtuste – ning ka selliste poliitiliste väärtuste nagu demokraatia ja õigusriigi toetamine, Euroopa Liidu vabaturu eest seismine ning kindlameelsus rahvusvahelise õiguse hoidmisel ja kaitsmisel – peame koos liitlastega oma häält tugevalt kuuldavaks tegema, rõhutas Eesti riigipea.

Aitab klišeedest, nagu „Poola torumees“ või „Eesti bussijuht“, ütles ta, sest tänases maailmas viivad meid edasi innovaatilisus ja oskus muutustega kiirelt kaasas käia.

Poola president Komorowski sõnul on Eesti ja Poola Euroopa Liidus kiiremini arenevate riikide seas. „Eesti on aga üks maailma tehnoloogilisemaid riike,“ tunnustas ta.
19 Märts 2014
  Kommentaarid