Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sven Mikser: Eesti on tugevam kui kunagi varem
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser kinnitas täna erakonna üldkogul, et sotsiaaldemokraatide valitsusse minek oli ainuõige otsus, sest uue koalitsiooni tegevusprogramm kannab selgelt sotsiaaldemokraatlikku pitserit.

”Minult on viimastel nädalatel tihti küsitud, kas oli ikka õige minna nii lühikeseks ajaks enne valimisi valitsusse ja pealegi veel Reformierakonnaga, keda on peetud meie peamiseks ideoloogiliseks vastaseks. Muidugi oli see õige otsus,” kinnitas Mikser.

Vaid valitsusvastutust kandes on võimalik oma ilusaid eesmärke ellu viia: tuntav lastetoetuste tõus ja tasuta koolitoit gümnaasiumiõpilastele saavad peagi reaalsuseks, põhjendas ta.

”45 eurone toetus pere esimesele ja teisele lapsele on vähem kui 60 eurot, mille eest me oleme võidelnud, aga see on ikkagi pea kaks ja pool korda rohkem, kui riik on raatsinud oma lastele maksta viimase kümnendi jooksul. Ja ärgu keegi arvaku, et oleme loobunud eesmärgist viia lastetoetuste määr 60 euroni,” märkis Mikser.

Sotsiaaldemokraatide liider avaldas hea meelt ka selle üle, et koos koalitsioonipartneriga leiti lahendused, mis lubavad ajakohastada integratsiooni- ja kodakondsuspoliitika iganenud aspekte ning muuta Eesti valimissüsteem koos poliitilise mänguväljaga avatumaks.

Mikseri väitel ei ole ükski koalitsioonilepe täiuslik, peegeldades alati kompromisse. Sotsiaaldemokraatidel ja reformierakondlastel õnnestus kokku leppida ambitsioonikas, kuid teostatavas tegevuskavas, lisas ta.

”Keerulised ajad nõuavad meilt valmisolekut langetada julgeid ja kiireid otsuseid. Uues valitsuses ei ole portfellita ministrit, kelle ülesandeks on teeselda haldusreformi, vaid iga minister peab igal ajahetkel arvesse võtma oma haldusalas tehtavate otsuste regionaalseid mõjusid. Samuti peab tänasel päeval iga minister olema ka kaitseminister ja küsima endalt pidevalt, mida saan mina oma haldusalas teha selleks, et Eesti sisemine ja väline julgeolek oleks parimal moel kaitstud,” rääkis kaitseministrina töötav Mikser, osutades Euroopas järsult pingestunud julgeolekuolukorrale.

”Me elame läbi ajahetke, mis väga olulisel määral muudab kogu Euroopa arusaamist meid ähvardavatest ohtudest. Meie ülesanne on tagada, et ka ülejäänud Euroopa, ülejäänud maailm mõistaks nende muutuste sügavust," selgitas Mikser. Samas on täna lubamatu külvata ärevust ja paanikat, sest Eesti on hästi kaitstud - lisaks meie kaitseväelastele ja kaitseliitlastele tagavad Eesti julgeolekut meie liitlased Euroopas ja Põhja-Ameerikas. ”Sõjatrummide tagumine sisepoliitilise nähtavuse saavutamiseks või ajakirjanduse müüginumbrite kasvatamiseks on vastutustundetu,” ütles Mikser.

”Eesti on saanud omale uue, sotsiaaldemokraatide osalusega valitsuse. Eesti on täna tugevam kui kunagi varem,” lõpetas Mikser oma kõne.

Kõne teises osas keskendus ta lähenevate europarlamendi valimistele ja sotsiaaldemokraatide valimisnimekirjale.
29 Märts 2014
  Kommentaarid