Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sotsiaaldemokraadid seisavad turvalise, avatud ja võrdse Euroopa eest
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu kinnitas täna europarlamendi valimisprogrammi, mis pakub välja lahendusteed selleks, et nii Eestis kui terves Euroopas kasvaks turvalisus ja paraneks inimeste elujärg.

„Eesti kestmiseks peab Eesti ühiskond olema tugev. Just sellise ühiskonna eest sotsiaaldemokraadid seisavadki. Eesti on tugev, kui Euroopa on turvaline, võrdne ja avatud,“ seisab valimisprogrammis.

Sotsiaaldemokraadid rõhutavad, et tänavu järsult halvenenud julgeolekuolukorras on tugevat Euroopa Liitu vaja rohkem kui kunagi varem. „Ainult ühel häälel rääkiv ning tugev Euroopa Liit kaitseb Eesti huve,“ näevad nad vajadust Euroopa Liidu ühise välis- ja kaitsepoliitika tugevdamise järele.

Euroopa Parlamenti kandideeriva Marju Lauristini sõnul taotlevad sotsiaaldemokraadid solidaarsemat ja inimeste muredele lähemal seisvat europoliitikat. „Meie eesmärgiks on muuta Euroopa Liit aina rohkem oma kodanike heaolu ja turvalisuse nimel tegutsevaks liiduks. Seega oleks vaja kehtestada ühtsemad nõuded mitte ainult inimõiguste, vaid ka sotsiaalsete õiguste kaitseks,“ ütles Lauristin.
29 Märts 2014
  Kommentaarid