Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sotsiaaldemokraadid lähevad eurovalimistele loosungiga „Tugev Eesti. Võrdne, avatud, turvaline Euroopa“
Sotsiaaldemokraadid tegid algust aktiivse europarlamendi valimiste kampaaniaga, mis toimub loosungi „Tugev Eesti. Võrdne, avatud, turvaline Euroopa“ all.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser mõtestas oma erakonna valimisloosungit lahti laupäeval, mil selgusid 12 sotsiaaldemokraadist Euroopa Parlamendi kandidaati.

„Sotsiaaldemokraatide eesmärgiks on tugev Eesti võrdses, avatud ja turvalises Euroopas. Tugev Eesti on seesmiselt sidus Eesti, kus õilmitsevate keskuste kõrval ei ole kiratsevat ääremaad, kus mõnede priiskava luksuse kõrval ei ela tuhanded lapsed vaesuses ja ilmajäetuses, kus erinevat emakeelt kõnelevad inimesed saavad ennast tunda oma riigi üle uhkete patriootidena,“ selgitas Mikser. Tugeval Eestil on tema sõnul Euroopas kaitsta oma seisukohad, põhimõtted ja väärtushinnangud. „Tegu on Eestiga, kes julgeb olla Euroopas liider,“ kinnitas Mikser.

Sotsiaaldemokraadid seisavad otsustavalt vastu Euroopas pead tõstvale äärmuslusele. „Mõistes selgelt, kui ohtlik on Eesti jaoks mitmekiiruseline ja lõhestunud Euroopa, tahame seista suurema võrdsuse eest mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas,“ rääkis Mikser. „Me seisame avatud Euroopa eest, kus inimeste, kaupade ja info vaba liikumine on loomulik ja kasutoov. Me seisame turvalise Euroopa eest, kus keegi ei pea tundma ebakindlust homse ees.“

Mikseri sõnul on iseloomulik, et just sotsiaaldemokraadid on kõige euroopalikuma erakonnana lähetanud kümne aasta jooksul europarlamenti teistest poliitilistest jõududest rohkem saadikuid.

Ka seekordseid valimisi võtavad sotsiaaldemokraadid ülimalt tõsiselt, lootes 25. mail saada kaks Euroopa Parlamendi mandaati. Erakonna valimisnimekirja veab professor Marju Lauristin.
01 Aprill 2014
  Kommentaarid