Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reinsalu: Hoogsalt riigi reserve kulutama asuva Jürgen Ligi süüdistused on kohatud
IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul on rahandusminister Ligi uue koalitsiooni vildaka rahanduspoliitika kaitsmisel ja koalitsiooni lõhkumise õigustamisel asunud esinema alusetute süüdistustega IRLi suunal.

„Uue koalitsiooni rahanduspoliitika osas on rahandusminister Ligi ise välja öelnud, et sellel ja järgmistel aastatel hakatakse riigieelarve defitsiiti finantseerima riigi reservidest ja meie reservid kahanevad prognooside kohaselt 569 miljonit eurot. See moodustab ca 40% riigi reservidest,“ ütles Reinsalu.

„Ligi väide tänasel Valitsuse pressikonverentsil, et „IRL sõi tegelikult riigi reservid ära“ ei vasta tõele, sest Rahandusministeeriumi andmetel (vt lisatud tabelit) on riigi reservid alates 2008. aastast, kui oli kriisi põhi, kasvanud kriisieelsele tasemele ehk 400 miljoni euro võrra. Ja seda otseselt tänu otsustele, mida toetas IRL, mitte täna koalitsioonis istuvad sotsiaaldemokraadid, keda Ligi nüüd vastutustundliku eelarvepoliitika toetajateks peab,“ rääkis Reinsalu.

„Sisuliselt kavatseb Ligi lähiaastatel ära kulutada kogu raha, mis on kogutud kriisi lõpust saadik ja lisaks veel 200 miljonit eurot,“ lisas Reinsalu.

Reinsalu sõnul on Ligi väited, et koalitsioon läks lahku selle tõttu, et IRLi ministrid tegid eelarveprotsessis tavapäraseid ettepanekuid kuluvajaduse osas, on tänases olukorras, kus riigieelarve eelarvesse lisatakse jooksvaid kulusid tuluprognooside kahandamisest hoolimata, naeruväärsed.

„Lõpuks on olukord selline, et raha jätkub küll uue koalitsiooni valimiseelseteks lubadusteks, kuid samal ajal tuleb teha kärpeid teedeehituses, tervishoius, hariduses ja mujal ning suurendada inimeste ja ettevõtete maksukoormust, mis kokkuvõttes on löögiks Eesti inimeste elatustasemele,“ ütles Reinsalu.
10 Aprill 2014
  Kommentaarid