Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Virumaal on 323 veeohutusest teadlikumat last
Aprillis toimusid Virumaa erinevates basseinides info- ja ujumispäevad „Veega sõber“. Selgus kohale tulnud laste ujumisoskus, harjutati päästevahendite kasutamist ja vesteldi ohutusest veekogu ääres viibides.

Aprilli esimestel päevadel korraldasid Päästeamet, Eesti Ujumisliit ja Selts Eesti Vetelpäästjad Narva, Tamsalu ja Kohtla-Järve basseinis infopäeva „Veega sõber“, mille raames panid lapsed proovile oma võimeid ujumises, harjutati päästerõnga ja viskeliini viskamist vees hätta sattunud inimest mänginud päästjale ja räägiti, kuidas käituda ohutult veekogu ääres puhates. Lisaks osalesid lapsed Kohtla-Järvel ja Narvas ka tuleohutuse töötoas. Kokku osales ohutuse teemalistes töötubades ja ujumises 323 last.

Ida päästekeskuse ennetustöö büroo peaspetsialist Liina Järvi sõnul on sellised infopäevad basseinis väga vajalikud. Lapsed said teada, kui pikka distantsi nad suudavad järjest ujuda, panna päästeveste korralikult selga ja visata päästerõngas basseinis olnud inimesele. „Eriti põnev oli lastel panna selga päästevesti vees- korralikult see ei õnnestu! Kinnistub teooria ju paremini, kui saab õpitut praktiliselt ka järgi proovida“, lisas Järvi.

Ida päästekeskus tänab projekti algatajat ja patrooni, endist Eesti tippujujat Triin Aljandit, Eesti Ujumisliitu ja Seltsi Eesti Vetelpääste.

Merit Kaljus
Päästeamet
11 Aprill 2014
  Kommentaarid