Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sinimäe hariduskompleks sai nurgakivi
Täna, 11. aprillil asetati haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, Tallinna linnapea Edgar Savisaare ja paljude teiste tuntud inimeste osavõtul nurgakivi juba jõudsalt kerkivale Sinimäe hariduskompleksile, mis avab oma uksed käesoleva aasta 1. septembril.

„Vaivara vallarahva nimel on mul hea meel teid siin täna kõiki tervitada. Südame teeb soojaks, et olete tulnud koos meiega Vaivara valla haridustempli I etapile nurgakivi asetama. Oleme tundnud pidevat toetust, aga et see nii suur on, võtab sõnatuks,“ ütles Vaivara vallavanem Heiki Luts peale piduliku tseremoonia sisse juhatanud Sinimäe Põhikooli õpilase Kätrin Jaaksoni esitatud luuletust kodukoolist.

Vallavanem tänas Sillamäe linnajuhte ja Sillamäe Gümnaasiumi, kes peavarjuta jäänud Sinimäe kooliperet külalislahkelt on võõrustanud. Loomulikult jätkus tal tänusõnu ka moraalse toetuse ja märkimisväärse rahalise abi eest kooli taastamiseks ning õppevahendite soetamiseks andnud headele naabritele, Illuka ja Mäetaguse vallale, Tallinna linnale ning annetustega toetanud arvukatele üksikisikutele. Eraldi mainis Luts sõprusvalla Lümanda Põhikooli õpilaste kogutud annetusi.

Sinimäe Põhikooli direktori Evald Teetloki sõnul on taasavatav kool eesti kool, kus õpivad kõrvuti nii eesti keelt, kui ka vene keelt kodukeelena kõnelevad õpilased. Teetloki sõnul on Sillamäe kool, kus Sinimäe kooli õpilased on praegu peavarju saanud küll väga külalislahke, kuid kodus on ikka parem.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul polnud tal Sinimäe kooli põlengust kuuldes kahtlusi, et Vaivara valla tublid juhid leiavad võimaluse kooli taastamiseks.

„Väiksemates omavalitsustes ei ole kool kindlasti see koht, kus antakse pelgalt teadmisi. Sellel on hulga olulisem roll kohaliku kogukonna jätkusuutlikkuse mõttes - vallaelanikud saavad siin ennast tunda kindlana nii praegu, kui ka tulevikus,“ kinnitas minister, lisades, et tuleb aru saada sellest, et kuigi suuremad koolimajad võivad olla efektiivsemad, tagab võimalus saada oma kodukohas põhiharidust tulevikus omavalitsuse püsima jäämise. Haridus- ja teadusministri sõnul on sellest lähtuvalt ka tema poolt juhitav ministeerium selgelt seda meelt, et kodulähedane põhikool peab olema kõigile tagatud.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul kulus Tallinna linnal pärast 20. septembril 2012. aastal toimunud põlengut 21 tundi selleks, et appi tulla ja Vaivarale eraldada esimesed kümme tuhat eurot.

„Ma usun seda, et me kõik siin aitame kaasa sellele, et see ehitus siin läheks õnnelikult edasi. Oleme sotsiaaldemokraatidega koalitsioonis ja aitame koos üles ehitada ka selle koolimaja,“ ütles Savisaar, kelle sõnul äratas Sinimäe kooliga juhtunu kogu Eestit. Tallinna linnapea avaldas lootust, et peale kooli- ja lasteaiahoone valmimist tuleb haridus- ja teadusministeerium omapoolse panusega appi ka spordihoone rajamisel.

Sinimäe põhikooli endine, 1958. aastal valminud hoone sai oluliselt kahjustatud 2012. aasta 20. septembri öösel toimunud põlengus ja kuna hoone taastamist ei peetud otstarbekaks, siis otsustati ehitada uus, kaasaegne ja energiasäästlik koolihoone koos lasteaiahoonega.

Esimeses ehitusetapis ehitatava koolihoone ja lasteaiahoone brutopind on kokku 3041m2. Koolihoone on projekteeritud kuni 135 õpilasele, lasteaia osas ehitatakse välja kaks lasteaiarühma ruumi. Paika saavad välisvõrgud ja rajatised.

Esimese ehitusetapi ehitustööde lõpptähtajaks on käesoleva aasta 31. juuli, tööde hinnaks on 3,1 miljonit eurot.

Koolikompleksi koosseisus projekteeritud spordihoone ehitustööd on planeeritud toimuma teises ehitusetapis, mille täpne aeg sõltub finantseerimisega seotud küsimuste lahendamisest.

Hoone peaprojekteerija on AS Amhold, eriosad projekteerisid OÜd Viva Insenerid, ITK Inseneribüroo ja Disainprojekt. Ehitustöid teostavad OÜ KRTL ja AS Termentum.

Sinimäe Põhikooli õpikeskkonna parandamisele on võimalik kaasa aidata, tehes annetusi eriarvele EE282200221023385374, saajaks Vaivara Vallavalitsus ja märksõnaks “Sinimäe põhikool". Praeguseks on annetusi kokku laekunud summas 32,6 tuhat eurot ja selle raha eest on koolil kavas soetada õppevahendeid.
11 Aprill 2014
  Kommentaarid