Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Algatati kollektiivne pöördumine erakondade riigieelarvest rahastamise vähendamiseks: lõpetada erakondade ületoitmine!
Eesti Vabaerakonna Algatusrühm ja endine poliitik Jüri Adams (ERSP, Isamaaliit), kes on varem tegelenud erakondade riigipoolse rahastamise küsimustega, algatavad kollektiivse pöördumise Riigikogule, et erakondade riigieelarvelist rahastamist vähendada ja ümber korraldada.

Jüri Adamsi sõnul toimub mõistusevastaselt suur riigivargus 2004.

„Suurvarguse tulemus on suurepärane näide sellest, kuidas "kvantiteet läheb üle kvaliteediks". Ainult, et antud juhul on tulemuseks hulk uusi pahesid, mida ei osanud ette näha keegi, kaasa arvatud selle varguse algatajad ja läbiviijad.“

„Meie, allakirjutanud, oleme seisukohal, et praegu kehtiv süsteem, kuidas Riigikogus esindatud erakonnad võtavad endale riigieelarvest raha nii endi ülalpidamiseks kui valimiskampaaniate rahastamiseks, ei ole mõistlik ega õiglane ja on Eesti tulevikule ohtlik,“ on öeldud pöördumise sissejuhatuses.

Pöördumise järgi tuleks erakondadele riigi rahalise toetuse andmist vähemalt poole võrra vähendada (viimastel aastatel on toetussumma olnud 5,4 miljonit eurot aastas) ning ükski erakond ei tohiks saada riigilt rohkem rahalist toetust, kui ta ise suudab endale raha koguda liikmemaksude ja annetuste kaudu.

Tehakse ettepanek, et tulevikus võiksid riigi rahalist toetust hakata saama lisaks Riigikogu valimistel edukatele erakondadele ka kohalikel valimistel edukalt esinenud nimekirjad ja valimisliidud. Riigi rahalise toetuse jaotamise aluseks peaks saama valimistel saadud häälte arv. Eraldi riikliku toetuse liik võiks olla valimiskampaania toetus, mille suurus oleks kõigile valimiskampaanias täispikkade nimekirjade esitajatele võrdse suurusega.

Pöördumine esitatakse Riigikogule äsja jõustunud „Märgukirjale ja selgitustaotlusele vastamise ning kollektiivse pöördumise esitamise seaduse” 3. peatüki alusel. Sellega loodi võimalus esitada Riigikogule ettepanek, kuidas mõnd olemasolevat regulatsiooni muuta või riigielu probleemi lahendada. Sellisele kollektiivse pöördumisele on nõutav vähemalt tuhande toetusallkirja kogumine.

Toetusallkirja saab anda homme, laupäeval, 12.aprillil:
Alates kella 10:00 Tammsaare pargis Tallinnas.
Alates kella 10:00 Telliskivi 60/60A tänaval Tallinnas.
11 Aprill 2014
  Kommentaarid