Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Minister Kruuse: minu lugupidamine veredoonoritele
Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse tunnustab täna Tallinna raekojas eelmisel aastal aktiivselt verd loovutanud doonoreid. Austamisüritusel tõstetakse esile enim verd loovutanud heategijad.

„Veredoonorlus on otsene ja ka lihtsaim abivahend, millega päästa elusid. Inimestel, kes käivad oma verd regulaarselt annetamas on suur missioonitunne ja see on väga tervitatav. Minu lugupidamine vere doonoritele ja doonorlusele,“ ütles tervise- ja tööminister Urmas Kruuse.

Eestis on praegu neli verekeskust: Pärnu haigla veretalitus, Ida-Viru Keskhaigla vereteenistus, Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ja Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskus. Igal neist on oma teeninduspiirkond. Pärnus on vereannetajate osakaal elanikkonnast maakondadest kõige kõrgem 4,6%. Seal on palju pikaajalisi doonoreid, kes annetanud ligi sada korda.
13 Aprill 2014
  Kommentaarid