Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Konservatiivne Rahvaerakond kutsub inimesi riigikogu ette protestima Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise vastu
Konservatiivne Rahvaerakond kutsub inimesi riigikogu ette protestima Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise vastu

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond korraldab kolmapäeval 16.04.2014 algusega kell 11.00 riigikogu ees protesti Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise vastu. Erakond kutsub kõiki, kelle meelest piirilepingut ei tohiks kehtima panna protestiga liituma.
„Oleme algusest peale olnud seisukohal, et Paeti poolt alla kirjutatud piirileping on Eestile kahjulik, et ta on vastuolus Eesti põhiseadusega ning et ta kahjustab meie julgeolekut, kuna loobume oma riikluse nurgakiviks olevast Tartu Rahust,“ ütleb Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Tahame alla kriipsutada, et Ukrainal oli kehtiv ja mõlema poole poolt tunnustatud piirileping, samuti ei olnud Ukrainas mingit nö kodakondsusetute probleemi, kõik venelased said automaatselt Ukraina kodanikuks, kes seda vähegi soovisid. See kõik ei takistanud Venemaal oma naabrit ründamast. Samuti ei ole kapitulatsioon piiriküsimuses kriipsu võrragi vähendanud Venemaa survet või pretensioone Lätile, kes loovutas Abrene piirkonna Moskva survel lubaduste vastu suhete paranemisest,“ ütleb Helme.

Protestiaktsioon on planeeritud kestma kuni kaks tundi.
14 Aprill 2014
  Kommentaarid