Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

RMK avas Viimsi looduskeskuse uue maja ja püsinäituse
Täna, metsanädala avapäeval, avas RMK Viimsi looduskeskuse renoveeritud kõrvalhoones uue metsateemalise püsinäituse „Metsas on väge!“. Tasuta näitus ja Euroopa Regionaalarengu Fondi toel uuendatud looduskeskus mõisaaegses karjalaudas on tänasest külastajatele avatud iga päev kella 10-18.

Näitus räägib metsas tehtavate tööde ja tegemiste tähtsusest looduskeskkonnale ning tutvustab metsa poolt inimestele pakutavaid hüvesid. „Mets on oluline töö- ja soojaandja, inspiratsiooniallikas, spordisaal ja puhkekoht – sellelt näituselt leiab igas vanuses külastaja, nii paadunud linnainimene kui ka tõeline loodusesõber endale uut teadmist,“ ütles RMK juhatuse esimees Aigar Kallas.

"Eesti riik on EL-i abiga viimastel aastatel suunanud keskkonnahariduse tugevamale järjele aitamiseks üle 20 miljoni euro. See on väga suur raha, aga oleme selle eest ka palju saanud – tänaseks on kogu Eesti kaetud moodsate looduskeskuste võrgustikuga,“ selgitas keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. RMK-le kuulub üle Eesti 14 looduskeskust ning värskeim neist tegi uksed lahti täna Viimsis.

„Inimesed vajavad konkreetseid teadmisi ja vahendeid selleks, et teha otsuseid ja käituda nii, et see oleks loodust säästev ja pikaajaliselt mõistlik. Infot nii selle kohta, milliseid lilli võib koju vaasi korjata kui ka selle kohta, millega oma maja kütta või kas lähikonda plaanitav looduskaitseala on vajalik või mitte,“ lisas keskkonnaminister.

RMK Viimsi looduskeskuse kõrvalhoone renoveerimine, sisustamine ja uue püsinäituse koostamine maksis 566 000 eurot, mida finantseeris Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu Euroopa Regionaalarengu Fond.

Näitus on eesti, inglise ja vene keeles. Näitust saab läbida iseseisvalt või koos juhendajaga, lastegruppidele on ette valmistatud õppeprogrammid. Lisainfo: http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/tallinna-umbruse-puhkeala/1748
28 Aprill 2014
  Kommentaarid