Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ligi: euroala on kriisireguleerimisega kardetust paremini hakkama saanud
Brüsselis eile toimunud euroala rahandusministrite koosolekul keskenduti programmiriikidele ja majanduskasvule. Täna arutasid ELi rahandusministrid nii majandusolukorda kui erinevaid maksuküsimusi.

Eurorühm tervitas Portugali otsust maikuus lõppevast abiprogrammist väljuda. Portugali programm algas 2011. aastal ning valitsuse otsusega riik lisaabi ei vaja.

„Portugali väljumine kinnitab, et euroala on kriisireguleerimisega kardetust paremini hakkama saanud,“ ütles rahandusminister Jürgen Ligi. „Mustad stsenaariumid uutest programmiriikidest pole tõeks saanud, ühisraha püsib tugev. Eurorühm ja EL saavad keskenduda majandusarengule ja reeglite rakendamisele.“

Eile rääkisid eurorühma liikmed ka Kreekast, kus programmiga edasiminek on graafikus.

ELi rahandusministrid arutasid täna Euroopa Komisjoni majandusprognoosi ning majanduse pikemaajalisi väljavaateid. Ministrid kinnitasid komisjoni makromajanduslike tasakaalustamatuste protseduuri süvaanalüüsi järeldused.

Eesistuja Kreeka tegi ülevaate finantstehingute maksust. Finantstehingute maksu tõhustatud koostöös osalevad riigid, sealhulgas ka Eesti tegid avalduse, mis kirjeldab senileitud ühisosa finantstehingute maksu välja töötamisel. Maks võiks kõigi riikide jaoks olulisi majanduslikke ja fiskaalseid mõjusid arvesse võttes kõige varem rakenduda 2016. aasta algusest.
06 Mai 2014
  Kommentaarid