Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pomerants on Rahvaliidu vastuseisust üllatunud
Sotsiaalminister Marko Pomerantsi sõnul on Rahvaliidu vastuseis kavandatavale sotsiaalhoolekande seaduse muudatusele talle ootamatu.

Ministrile tuli Rahvaliidu avaldus üllatusena, ütles kolmapäeval BNS-ile ministeeriumi pressiesindaja.

Sellegipoolest ei saa Pomerantsi hinnangul pakutust taganeda, kuna peretoetuste suurendamine ning toimetulekutoetuse suurendamine ja lastetoetuse sinna sisse arvutamine käivad ideoloogiliselt käsikäes.

"Lastele on oluline, et vanemad tööl käiksid ning lisaks teenitud rahale annaksid lastele ka positiivse peremudeli," sõnas Res Publicasse kuuluv Pomerants.

Sotsiaalministeeriumi kava hakata arvestama lastetoetust perekonna sissetuleku hulka võib läbi kukkuda, sest seda ei toeta koalitsiooni kuuluv Rahvaliit.

"Selle lahendusega me küll nõus olla ei saa - see oli meie ühine arvamus," ütles Rahvaliidu üks juhtpoliitikuid Jaak Allik Eesti Televisiooni uudistesaatele "Aktuaalne kaamera". "Eelmises riigikogus oli just Rahvaliit see, kes võitles nende kahe asja lahutamise eest. Ja nii lihtsalt, et ühe käega anname vaestele ja teise käega võtame - see Rahvaliitu ei rahulda!"

Sotsiaalministeerium tahab sotsiaalhoolekande seadust muuta nii, et seni toimetulekupiiri sisse mitte arvestatud lastetoetust hakatakse arvestama kui perekonna sissetulekut. Ministeeriumi hinnangul peaks see välistama olukorra, kus vanematel on huvi elada ainult lastetoetustest.

Reformierakonnal seadusemuudatuse osas veel kindlat seisukohta ei ole. Reformierakonda kuuluv riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Toomas Tein ütles BNS-ile, et kindlasti vajab olemasolev toetuste maksmise kord muutmist. "Osad inimesed vajavad väga toetusi, osad nii väga ei vajagi. Tõeliste abivajajate jaoks on aga need summad väiksed. Tagada tuleb see, et raha jõuaks õigesse kohta," rääkis Tein.   BNS

08 September 2004
  Kommentaarid