Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti lähetas veel ühe eksperdi Bosnia ja Hertsegoviinasse
Täna hommikul, 28. mail, sõitis Eesti Päästemeeskonna ekspert Gert Teder Euroopa Liidu (EL) elanikkonnakaitsemeeskonna (EU Civil Protection Team edaspidi EU CPT) koosseisus Bosnia ja Hertsegoviinasse, et aidata riigil hinnata üleujutustest tingitud olukorda ning nõustada valitsust EL elanikkonnakaitse mehhanismi abipalvete esitamisel.

Riigi, mida on laastanud suureulatuslikud üleujutused, valitsus palus EL-ilt abi olukorra hindamiseks ja rahvusvaheliste abipalvete koostamiseks. Abivajaduse hindamiseks ja EL elanikkonnakaitsemehhanismi kaudu saabuva abi koordineerimiseks töötab alates 18. maist riigis EU CPT, mis koosneb vastava koolituse saanud EL liikmesriikide ekspertidest. Läbi EL elanikkonnakaitsemehhanismi saadavad Bosnia ja Hertsegoviinas töötavad eksperdid vajalikku infot ka mehhanismis osalevatele EL-i liikmesriikidele. Gert Teder vahetab Bosnia ja Hertsegoviina pealinnas Sarajevos välja ühe juba 10 päeva töötanud ekspertidest, viibides ise kohapeal nädal aega.

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul on iga missioon, kuhu meie eksperte kaasata soovitakse, tunnustus ka Eesti riigile. „Meie ekspertide kaasamine kriisiolukordadesse näitab usaldust meie väljaõppele ning oskustele ja teadmistele, andes võimaluse meie kogemustepagasit veelgi suurendada,“ lisas Tammearu.

Pea nädal aega kestnud suurte vihmasadude tõttu on Bosnia ja Hertsegoviina ning Serbia alad kannatanud suureulatuslike üleujutuste ja sellest tingutud maalihete all, mis on omakorda põhjustanud majade kokkuvarisemisi ja infrastruktuuri kahjustusi. Bosnia ja Hertsegoviinas on juba rohkem kui 40 000 inimest evakueeritud ning paarkümmend hukkunut.

Eesti ekspert Gert Teder on varem töötanud EU CPT meeskonna eksperdina 2010. a Haitil ja Pakistanis. Juba seitsmendat päeva töötab Bosnia ja Hertsegoviinas ka Eesti, Läti ja Leedu ühine kõrge võimsusega pumpamismoodul BaltFloodCombat, mille kooseisus on üheksa Eesti päästemeeskonna liiget.
28 Mai 2014
  Kommentaarid