Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

SEB: 60 protsenti lastega toimunud kindlustusjuhtumitest on tingitud olmetraumadest
SEB Elu- ja Pensionikindlustuse kahjukäsitluse statistika näitab, et üle 60 protsendi kuni 18-aastaste lastega toimunud õnnetustest on olmetraumad, mis võivad jätta vanemad kuudeks töölt eemale last hooldama.

„Puu otsast kukkumine, trepil libisemine, millegi vastu jooksmine või kokkupõrge mängukaaslasega võib lõppeda lapsele jala või käe põrutuse, vigastuse või ka murruga, mille paranemine võtab aega keskmiselt kuu aega. Raskemate õnnetuste ravi võib kesta aga mitmeid kuid. Sel ajal kodus last raviva vanema sissetulekutes võib õnnetusjuhtum tekitada korraliku puudujäägi,“ ütles SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse andmetel on laste õnnetusjuhtumi keskmine hüvitis ligi 200 eurot, millega saab lapsevanem soetada lapsele ravimeid või mis aitab kompenseerida sissetulekute puudujääki. Kahjuhüvitise suurus sõltub suuresti valitud kindlustussummast.

Ligi pooled lastega toimuvatest õnnetustest juhtuvad kolmel suvekuul. Laste tüüpilised suvised õnnetused toimuvad batuutidel, erinevate sõiduvahenditega (jalgrattad, rulad, rulluisud, ATV-d), murutraktori või –niidukiga ning sportmänge mängides.

Sel aastal on SEB Elu- ja Pensionikindlustuses registreeritud 44 lastega toimunud õnnetust. ligi pooled lastega toimuvatest õnnetustest juhtuvad kolme suvekuu jooksul. Eelmisel aastal registreeris kindlustusselts kokku136 lastega juhtunud õnnetust ja maksis lapsevanematele välja hüvitisi ligi 25 000 euro eest.
04 Juuni 2014
  Kommentaarid