Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Elisa maailma kiireima 4G interneti demol ulatusid kiirused 300Mbit/s
Elisa demonstreeris täna esmakordselt Eestis maailma kiireimat LTE-Advanced tehnoloogial põhinevat 4G internetti, mis demode käigus näitas maksimaalseid teoreetilisi kiiruseid kuni 300Mbit/s.

Elisa võrgujuht Andrus Kaarelsoni sõnul plaanib Elisa uued 4G kiirused Tallinnas klientideni tuua juba käesoleva aasta teises pooles. „Uue tehnoloogia suureks plussiks on see, et ka olemasolevate 4G klientide keskmised internetikiirused kahekordistuvad. Kui tänases LTE võrgus saab klient kasutada keskmiselt kiiruseid kuni 15 Mbit/s, tõuseb uue tehnoloogia lisandudes kiirus 30Mbit/s,“ selgitas Elisa võrgujuht.

Uus tehnoloogia tõstab lisaks veel üldiseid võrgumahtusid. „Lihtsama kirjeldusena saab tuua siin näite, et kui täna ulatub maksimaalne kiirus 4G LTE võrgus kuni 150Mbit/s, siis saavad 10 klienti kasutada keskmist kiirust kuni 15Mbit/s. Kui maksimaalne kiirus tõuseb 300Mbit/s, saavad 20 klienti kasutada keskmiseid kiiruseid kuni 15Mbit/s,“ kirjeldas Andrus Kaarelson.

LTE-Advanced võimaldab oluliselt suuremahulisemate rakenduste pilve laadimist, internetist videote ja piltide, telesaadete online ja järelvaatamist uudsel, ultrakõrglahutuse 4K kvaliteedil. 4K lisab videopildile selgust ja teravust ning on neli korda kvaliteetsem full-HD-st.

Elisa tänasel demol ulatusid maksimaalsed kiirused kuni 302-303Mbit/s ning esitlusel vaadati ka YouTube`st 4K kvaliteedil videoid. Praeguse põlvkonna LTE teoreetiline suurim kiirus ulatub kuni 150Mbps.

Hetkel on kliendil suuremaid LTE-Advanced tehnoloogial pakutavaid kiiruseid maailmas võimalik kasutada ühe Huawei ruuteriga E5186s. Samas on juba selle aasta sügisel maailmas turule jõudmas esimesed tahvlid ja nutitelefonid, mis toetavad samuti 300Mbit/s kiiruseid.

LTE-A edasiarenduse puhul kasutatakse kahel sagedusel töötavat 4G tugijaama, kus Carrier Aggregation tehnoloogia teeb mõlemad sagedused kättesaadavaks ja loob võimaluse 4G kiiruste kahekordistamiseks. Elisa demonteeris 4G LTE-Advanced võrku kahel sagedusel, milleks olid 1800MHz ja 2600MHz.

Testitav raadiovõrgutehnoloogia on Huaweilt, kes on maailmas tunnustatud tehnoloogialiider 4G raadiovõrkude rajamisel. Kuuel mandril tegutsev Huawei omab maailmas LTE võrkude väljaarendamisel liidripositsioonil, omades 40% turuosa 4G lepingutest. Käesoleva aasta märtsikuu statistika alusel on Huawei avanud üle-maailma 126 LTE võrku ning lepingud sõlminud veel 290 LTE võrgu rajamiseks. Huawei LTE leiab rohkem kui 100 maailma erineva riigi pealinnast, sealhulgas TOP9 finantskeskusest - Londonist, Hong Kongist, Singapurist, Zürichist, Seoulist, Tokyost, Genfist ja Torontost.
04 Juuni 2014
  Kommentaarid