Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Nool: jäätmeveoteenuse järelevalvet peaks teostama Tarbijakaitseamet
Riigikogu keskkonnakomisjoni aseesimehe Erki Noole (IRL) sõnul tuleb jäätmeveoteenuse kvaliteedi tõstmiseks ning tarbija kaitse paremaks tagamiseks anda teenuse järelevalve Tarbijakaitseameti pädevusse.

„Praegu valitseb jäätmeturul ebaselgus, milline on Tarbijakaitseameti roll järelvalve teostamisel ja seetõttu on kogu järelevalve teenuse osutajate üle puudulik. Selguse lööks majja, kui seadusega laiendada Tarbijakaitseameti pädevust järelevalve teostamiseks,“ rääkis Nool, kelle sõnul paraneks selle tulemusel ka jäätmeveoteenuse kvaliteet ja kättesaadavus.

Tema hinnangul on Tarbijakaitsel järelevalve teostamiseks piisavate kogemustega. „Amet tegeleb ka täna jäätmevedu puudutavate küsimustega, kuid seadusest tulenevalt jäävad paljudel juhtudel Tarbijakaitse käed liiga lühikeseks, et tarbijat aidata,“ ütles Nool.

Noole sõnul on teada juhtumeid, kus jäätmevedajad on tarbijate õigustest üle sõitnud. Ta tõi näitena välja, et jäätmevedajad on kehtestud tarbija õigusi kahjustavad tasumäärasid näiteks tõkkepuu avamise või paberarvete trükkimise eest.

Jäätmeveo teenuse järelevalve tõhustamiseks tegi Nool riigikogus menetluses oleva jäätmeseaduse muutmise seaduse eelnõu juurde vastava muudatusettepaneku, millega läheb jäätmeveoteenuse järelevalve Tarbijakaitseameti pädevusse.
06 Juuni 2014
  Kommentaarid