Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Valitsus nimetas justiitsministeeriumi uueks kantsleriks Norman Aasa
Vabariigi valitsus nimetas tänasel istungil justiitsministeeriumi uueks kantsleriks praeguse riigi peaprokuröri Norman Aasa.

Riigi peaprokuröri ametist vabastatakse Norman Aas alates augusti lõpust ja 1.septembrist alustab ta tööd justiitsministeeriumi kantslerina.

„Mul on hea meel, et valitsus toetas Norman Aasa justiitsministeeriumi kantslerina. Tal on seitseteist aastat avaliku teenistuse ja kümme aastat juhtimiskogemust ning riigi peaprokurörina töötamise ajal on ta andnud panuse prokuratuuri muutmisel kaasaegseks demokraatliku ühiskonna õiguskaitseorganiks,“ ütles justiitsminister Andres Anvelt.

Norman Aas on töötanud prokuratuuris erinevatel ametikohtadel alates 1997. aastast. 2005. aastal nimetati ta riigi peaprokuröri ametikohale.

Aas lõpetas 1998. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja 2001. aastal omandas ta cum laude magistrikraadi Saksamaa Greifswaldi Ülikooli õigusteaduskonnas. Ta on andnud erinevates Eesti kõrgkoolides loenguid karistusõiguse ja kriminaalmenetluse teemal. Samuti on ta mitmete karistusõigust ja kriminaaljustiitssüsteemi puudutavate artiklite autor ja teoste toimetaja.

„Tänase otsuse valguses saame hakata ka juba kindlamalt otsima uut riigi peaprokuröri. Selleks, et laiendada võimalike kandidaatide ringi, on üheks lahenduseks täna riigikogus vastu võetud seadusemuudatus, mille järgi võib viieks aastaks riigi peaprokuröriks nimetada kohtuniku, kelle volitused peatuksid riigi peaprokuröriks olemise ajal, kuid kohtuniku staa˛ mitte,“ lisas Anvelt.

Kantsleri ja peaprokuröri ametikohad on võimalik täita seaduse kohaselt sihtotsinguga ning varasemalt on seda nii tehtud.

Justiitsministeeriumi praegune kantsler Margus Sarapuu teatas mais minister Andres Anveltile soovist lahkuda ametist alates 31.08.2014.
12 Juuni 2014
  Kommentaarid