Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tartusse luuakse spordiakadeemia
Pühapäeval, 15. juunil allkirjastasid Eesti Olümpiakomitee (EOK), Tartu linn, Tartu Ülikool ja Eesti Maaülikool neljapoolse raamleppe Tartu Spordiakadeemia asutamiseks. Spordiakadeemia eesmärk on tagada gümnaasiumis ja ülikoolis õppivatele Tartu linna ja maakonna sportlastele paremad tingimused tippspordi ja õpingute ühendamiseks.

EOK president Neinar Seli peab piirkondlike sportimisvõimaluste edendamist ja kasutamist väga oluliseks. „Tartu on Tallinna kõrval suuruselt teine linn ning arvestades Eesti elanike jaotust Põhja- ja Lõuna-Eesti vahel, oleks lühinägelik arendada ainult üht tippspordi keskust ja jätta piirkondlikud võimalused kasutamata. Seda enam, et Tartus on loodud head tingimused erinevate spordialadega tegelemiseks,“ ütles Seli.

"Tartu linna algatatud mõte spordiakadeemia loomisest hakkab nüüd teoks saama,“ rõõmustas Tartu linnapea Urmas Klaas. „Linna jaoks on tähtis toetada meie noorte tippsportlaste ôpinguid ja arengut."

Plaani järgi alustab Tartu Spordiakadeemia tegevust sellest sügisest. Spordiakadeemiasse võetakse koostöös spordialaliitudega vastu Tartu linna ja erijuhtudel ka Tartu maakonna gümnaasiumites, keskeriõppes ja kõrgkooli bakalaureuseastmes õppivaid kuni 23-aastaseid noorsportlasi, kes kuuluvad Eesti koondisse. Spordiakadeemia õpilastel võimaldatakse vähemalt kahel korral nädalas treenida hommikustel aegadel lisaks oma igapäevastele treeningutele. Spordiakadeemia tegevust rahastavad Tartu linn ja EOK.
15 Juuni 2014
  Kommentaarid