Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Politsei kutsub inimesi jaanipühade ajal üles mõistlikkusele
Politsei pöörab jaanipühade ajal kõrgendatud tähelepanu nii liiklusjärvele kui ka avaliku korra tagamisele. Samuti tuletab politsei meelde, et turvaliste pühade kindlustamiseks saab iga inimene kaasa aidata.

Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsejuhi Joosep Kaasiku sõnul on eesseisva nelja puhkepäeva jooksul kõige olulisem säilitada mõistlik meel ja tähelepanelikkus lähikondsete suhtes.

„Kõige suuremaks riskiteguriks nii pikkade pühade puhul on alati alkoholi liigne tarbimine ning uimas peaga tehtud valeotsused,“ ütles Kaasik. „Just joobes inimeste osalusel kipuvad juhtuma õnnetused, mis halvimal juhul päädivad kellegi vigasaamise või hukkumisega.“

Politsei suunab järgnevatel päevadel suure osa oma jõupingutustest liikluse turvalisuse tagamisele. Iga peoseltskond peaks leidma vähemalt ühe kaine grupijuhi, kes vajadusel saaks ülejäänutele autojuhiks olla. Loomulikult tuleb ka jaani ajal juhil veenduda, et sõidukis ei oleks rohkem inimesi kui on istekohti ning et kõik sõitjad oleksid turvavööga kinnitatud.

Jaaniöö on püha, mida ilmale vaatamata peetakse suuresti õues. Politsei soovitab pidulistel alati arvestada ka ümberkaudsetega. Eriti mõistev tuleks olla juhul, kui naabruses elavad vanemad inimesed või pered väikelastega. Nii laulu- kui muusikaseadmete hääled võiks poolest ööst vaiksemaks keerata. Naabritest hoolides ja teiste inimeste vajadusi mõistes jäävad olemata ka paljud ebavajalikud konfliktid.

Politsei loodab, et jaanipühad mööduvad kõigi jaoks tujuküllaselt ja turvaliselt. Politsei tagab turvalisust tugevdatud jõududeg , lootes et meil ei teki vajadust reageerida tõsistele ohuolukordadele. Samas on turvalisus ka igaühe enda teha. Politsei kutsub kõiki üles takistama kaaslasi purjuspäi rooli istumast ja kuraasikaks muutuvad kaaslasi mõistlikkusele suunama.

Joobekahtlusega autojuhtist, agressiivselt käituvast või abi vajavast kaaskondset tuleks kiirelt teavitada politsei hädaabinumbrit 110. Teeme jaanid üheskoos turvaliseks!
20 Juuni 2014
  Kommentaarid