Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõhvi lähistel sõitis reisibuss veoautole tagant otsa
Täna, 21.juuni, kella 13.20 ajal juhtus liiklusõnnetus Tallinna-Narva maanteel, kus reisibuss sõitis tagant otsa veoautole. Kokkupõrkes inimesed vigastada ei saanud.

Sündmuspaigal kogutud esialgse info kohaselt pidurdas Jõhvi vallas Tallinna-Narva maantee 162. kilomeetril Läti registreerimisnumbriga veoki juht ootamatult enne viaduktile keeramist. Veoki järel sõitnud teise veoauto juht jõudis õigeaegselt kiirust vähendada. Nende järel samas suunas liikunud reisibuss sõitis aga eesolevale veokile tagant otsa.

Kokkupõrkes ükski inimene vigastada ei saanud.

Peterburist Tallinnasse sõitvas bussis oli 23 inimest. Avariipolitseinik peatas möödasõitva Narva-Tallinna bussi ja kuna selles oli piisavalt vabu kohti, siis said kõik õnnetusse sattunud reisijad oma teekonda jätkata.

Jõhvi politseijaoskonna avariipolitseinik Endel Savolaineni sõnul on tagant otsasõitude vältimiseks kõige tähtsam piisav pikivahe. „Maanteekiirusel peaks eesliikujaga hoidma vähemalt kolmesekundilist vahet. Siis on lootust, et ootamatu pidurdus või manööver laheneb kokkupõrketa,“ ütles ta.

„Tegemist oli äärmiselt õnneliku õnnetusega, sest veoki ja kümnete reisijatega bussi kokkupõrked maanteel lõppevad väga harva vaid ehmatusega. Kindlasti on juhtum hea meeldetuletus teistele juhtidele, et ka pealtnäha ohutu ja ühtlane kulgemine nõuab tähelepanelikkust,“ rõhutas Savolainen.
21 Juuni 2014
  Kommentaarid