Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Laulu- ja tantsupeo tuleteekond jõuab Narva
Täna õhtul jõuab XXVI laulu- ja XIX tantsupeo tuli Eesti idapoolseimasse punkti Narva, kuhu sisenetakse noorte kollektiivide saatel. Ööbima jääb tuli Narva Hermanni kindlusesse, kus peetakse ka simmanit.

“Narva on meie jaoks kogu TuleTulemise pärliks ning omaette märgilise tähendusega. Laulu- ja tantsupidu puudutavad ida-virumaalasi tugevalt ning kasvatab kohalikes eestlustunnet,” kirjeldas Ida-Virumaa TuleTulemise meeskonna pealik Margo Muda.

Teekonnal Narva toimub pikem kultuuriprogramm Sinimägedel, mille käigus räägitakse selle kandi pärandist. Narva sisse liigub tuli neidude liikumisrühma Jun-Ost ning noorte segarühma Junost saatel, kellega liitub linnas ka Narva Eesti Gümnaasiumi tantsurühm Päikeseratas. “Suur osa rühmadest, kes tuld vahetavad, on venekeelsed ja väga noored. Rattureid saab olema rohkem kui sel TuleTulemisel varem – kuni sadakond,” rääkis TuleTulemise koordinaator Ants Johanson.

Ida-Virumaal liitub tuleteekonnaga ka ajakirjanik, luuletaja ja poliitik Juku-Kalle Raid. “Ida-Virumaal on meid ülimalt soojalt ja südamlikult vastu võetud. Mitmed tuleviijad on elus esmakordselt Narva minemas,” lisas Johanson.

Õhtul alates kella 20.00 toimub Narva Hermanni kindluse õuel simman 16 linna kollektiivi osavõtul. Tuld on tervitama oodatud ja simmanile kutsutud kogu linnarahvas.

Narvast edasi hakkab tuli liikuma Lääne-Virumaa suunas. “Lääne-Virumaale antakse tuli üle 24. juunil. See tähendab, et kogu jaaniperioodi liigub tuli Ida-Virumaal. Kutsume kõiki jaanipäevalisi tee äärde, tulevahetuspunktides on võimalik laulu- ja tantsupeo tulest süüdata oma tõrvik või küünal, et sellest ka hiljem jaanituli süttida saaks,” rääkis Muda.

15.juunist 4.juulini 2014 toimuval TuleTulemisel “Külast-külla, käest-kätte” viivad kohalikud koorid, tantsurühmad ja orkestrid peotule peolinna teatesõiduna jalgratastel. TuleTulemine 2014 saab teoks Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse korraldusel koostöös Tartu Meeskooriga Akadeemiline Emajõgi ja naiskooriga Emajõe Laulikud ning väga paljude toredate organisatsioonide ja inimestega.

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu toimub Tallinnas 4.-6. juulil 2014. Laulupeo kunstiline juht on Hirvo Surva. Tantsupeo pealavastaja on Maido Saar, muusikajuht on Toomas Lunge ning idee ja loo autor on Sten Weidebaum. Rahvamuusikute pillipeo pealik on Juhan Uppin.
21 Juuni 2014
  Kommentaarid