Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Roolijoodikule määrati arest
Eile asus 10-päevast aresti kandma mees, kes peale kadunukese mälestuseks võetud viinapitsi autorooli istus.

23.juuni pärastlõunal sai politsei väljakutse, et Rakveres Tuleviku tänaval istus üks tuigerdav mees autosse VAZ ja võttis suuna kesklinna poole. Patrull pidas sõiduki kontrolliks kinni ja tuvastas roolis olnud 77-aastasel mehel alkoholijoobe. Tema sõnul ta alkoholi ei tarvitanud, kuid tegi seda siiski eelmise päeva õhtul, kui jõi ära klaas viina. Enne autot juhtima asumist ei saanud ta aru, et võib veel purjus olla.

Mees peeti kuni kohtuistungini kinni. Kohtus tunnistas ta siiski, et mitu tundi varem enne poodi minekut käis ta matustel, kus võttis pits viina.

Rakvere politseijaoskonna kohtuväline menetleja Aulis Vahula ütles, et mehe jutt ei olnud usutav. „Teda on juba lühikese aja jooksul korduvalt karistatud joobes sõidukijuhtimise eest. See, et ta ei saanud oma seisundist aru, polnud tõsiseltvõetav vabandus,“ ütles Vahula.

Politsei taotles kohtult mehele karistuseks aresti ja juhtimisõiguse ära võtmist. Nüüd peab ta istuma 10 päeva arestikambris ja autot ei tohi ta juhtida kolm kuud.

Kohtuistungi lõpus oli mees hämmeldunud, et ei pääsenud koju aresti kandma, vaid pidi tagasi politseisse minema.
26 Juuni 2014
  Kommentaarid