Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

ERNA matk on stardiootel
Järgmise nädala reedel, 8.augustil saab alguse juba 15. ERNA matk. ERNA matkale on tänaseks registreerunud 27 võistkonda, kokku 130 osalejaga. Registreerumine on avatud kuni 6.08 12:00. Pikema raja, Hauka raja start antakse reedel 8.augustil kell 20:00 ja lühema raja, Tümleri raja start laupäeval 9.augustil kell 06:00. Lõpetamine ja autasustamine toimub pühapäeval 10.augustil kell 10:00 Kautla memoriaali pargis.

Matkaradade nimetused on tuletatud ajaloolise Erna retke luuregruppide nimedest, – Hauka (Erna retkel Haukka) ja Tümleri (Erna retkel Tümmleri). Haukka oli 1943. aastal Soome poolt loodud raadioluuregrupp, mis saadeti Saksa okupatsiooni all olevasse Eestisse. Haukka tähendab soome keeles “kull” ja kuna skautidel on komme panna oma salkadele samuti looma-linnunimesid, siis sellest tulenevalt ootab ka ERNA matkal ees eestipäraselt Hauka rada.

ERNA matka peakorraldaja Mihkel Tammaru sõnul toob viieteistkümnes ERNA matk Järva- ja Harjumaa metsade ja soode vahele üle kahesaja matkahuvilise, skaudi ja skaudisõbra. See on võimalus ennast proovile panna ja nautida üheskoos seiklusi augistikuu öös. Tule meiega ja avasta kaunis Eestimaa ja vapper seikleja Sinus eneses.

ERNA matka toetavad: Kaitseministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Nissan, Kaitseliidu Tallinna ja Järva malevad, Matkasport, graveerimiskoda Digra, reklaamifirma Valge Kass, trükiagentuur Grupp, teadussaade Rakett69, Eesti Punane Rist, Neviprint ja Logotikke.

Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku ligi 30 miljonit skauti üle kogu maailma. ERNA matka läbiviijateks, keda kokku üle 70, on vabatahtlikud skaudijuhid, vanemskaudid ja skaudisõbrad üle kogu Eesti.

31 Juuli 2014
  Kommentaarid