Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rõivas: Iseseisev kaitsevõime ja liikmelisus NATOs on meie parimad julgeolekutagatised
Arvamusfestivalil erakondade esimeeste debatis osalenud Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase sõnul on iseseisev kaitsevõime ja raudkindlad liitlassuhted NATOga Eesti riigi julgeolekule võtmetähtsusega.

"Iseseisev kaitsevõime ja raudkindlad liitlassuhted NATOga on meie julgeolekule võtmetähtsusega. See, et USA president tuleb Eestisse ei ole juhus, see on märk kahe riigi headest suhetest," ütles peaminister.

"See, et Eesti on olnud 10 aastat NATO liige, on meie parim julgeolekutagatis. NATO liikmelisus ja ka kohaolek on parim kindlus, et ükski riik meie vastu otsest sõjalist agressiooni ette ei võta," lausus Rõivas.

"Üks nendest märkidest, miks Obama just Eestisse tuleb, on kindlasti see, et oleme kindel NATO partner. Olles Baltimaadest suuruselt väikseim, panustame naabritega võrreldes kaitsevõimesse ometigi rohkem. Eesti hääle kuuldavus alliansis on otseselt sõltuvuses sellest, kui hea partner me oleme NATOs," sõnas Rõivas.

Rõivas märkis, et Eesti on üks väheseid NATO liikmetest koos veel nelja riigiga, kes kulutavad 2% sisemajanduse kogutoodangust kaitsekuludele.
16 August 2014
  Kommentaarid