Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rüütel vabastas Atoneni majandusministri ametist

Peaminister Juhan Parts saatis pühapäeval president Arnold Rüütlile avalduse Reformierakonda kuuluva majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneni ametist vabastamiseks, mille Rüütel rahuldas.

Presidendi pressiesindaja Eero Raun ütles BNS-ile, et Rüütel allkirjastas otsuse Atoneni ametist vabastamise kohta pühapäeva pärastlõunal.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo direktor Kristi Liiva ütles BNS-ile, et kuni uue ministri ametissenimetamiseni täidab majandus- ja kommunikatsiooniministri kohuseid Res Publicasse kuuluv rahandusminister Taavi Veskimägi.

Atonen asub esmaspäevast riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme kohale. Esmaspäeval lahkub riigikogust riigikohtu esimehena tööle asuv Reformierakonna fraktsiooni kuulunud Märt Rask ja Atonen saab tema asemel riigikogu liikmeks.

Raski lahkumisel pidanuks riigikogusse pääsema Kalev Kukk, kuna mitmed Reformierakonna asendusliikmed loobusid oma kohast. Atoneni tagasiastumise ja riigikogusse tuleku tõttu Kukk parlamenti ei saa.

Atonen kandideeris eelmisel aastal riigikokku Võru-, Valga- ja Põlvamaal, kogudes 604 häält.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen otsustas neljapäeval pärast valitsuskabineti nõupidamist praamiühenduse teemal, et astub ametist tagasi. Atoneni sõnul ei pidanud ta võimalikuks jätkata olukorras, kus tal puudus kolleegide toetus praamiühenduse korraldamisel.

Atoneni sõnul üritas ta muuta praamiühendust saartega riigi jaoks läbipaistvamaks. Atonen tunnistas et ta on teinud praamiühenduse korraldamisel vigu, kuid tunneb, et seisis õige asja eest. Saaremaa Laevakompanii leping saartega praamiühenduse korraldamiseks lõpeb 1. oktoobril, kuid seni puudub selgus, kuidas sellest kuupäevast alates ühendus saartega toimima hakkab.

Reformierakond ei ole veel uut majandus- ja kommunikatsiooniministri kandidaati esitanud, kõige tõenäolisem kandidaat sellele kohale on Reformierakonna esimene aseesimees ja Tartu linnapea Andrus Ansip.  BNS

12 September 2004
  Kommentaarid