Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Info Ameerika Ühendriikide presidendi visiidiga seotud liikluspiirangutest
Kolmapäeval, 3. septembril ajavahemikul kell 9.30-18.00 on liiklus Tallinna südalinna, Kadrioru ja Toompea vahelistel teedel tugevalt häiritud. Politsei sulgeb autokolonni möödumise ajaks liikluse 15 minutiks, kuid sellega seoses tekkivad liiklusummikud kestavad kindlasti kauem.„Sulgeme visiidi ajal tänavad nii lühiajaliselt kui võimalik ja politseinikud aitavad pärast autokolonni möödumist ristmikel liiklust reguleerida,“ ütles Põhja prefekt Kristian Jaani. „Soovitame siiski autojuhtidel võimalusel 3. septembri päeval kesklinna vältida, kuna kindlasti tekib ulatuslikke liiklusummikuid.“Kristian Jaani sõnul on visiidi ajal Tallinnas võimalik kõikjale pääseda, kuid tuleb valmis olla suureks ajakuluks.

„Kel võimalik, soovitame 3.septembril kesklinna tulla hommikul enne kella 9.30, kuna suuri tänavate sulgemisi enne seda ei toimu. Varahommikust kuni tööpäeva lõpuni on liiklus suletud vaid visiidi käigus külastatavate hoonete vahetus ümbruses, nii et mõnel pool tuleb auto jätta tavapärasest kaugemale, kuid piirkonnas elavad või töötavad inimesed pääsevad ka aiaga piiratud alasse,“ selgitas Jaani.

Politsei sulgeb Tallinnas 3.septembril ajavahemikul 9.30 – 12.30 autokolonni möödumise ajaks korduvalt liikluse südalinna ja Kadrioru vahelistel teedel. Kella 13 ja 17 vahel on mitmeid 15-minutilisi sulgemisi Kadrioru, Toompea ja südalinna vahelistel tänavatel ning tööpäeva lõpus marsruudil kesklinn – lennujaam.

Eriti palju tuleks Kristian Jaani sõnul 3. septembri pärastlõunal ja tööpäeva lõpus varuda aega Tallinna lennujaama minnes. „Kesklinnast lennujaama jõudmine on sel ajal kindlasti keeruline. Politsei sulgeb liikluse nii lühiajaliselt kui võimalik, kuid soovitame igaks juhuks lennujaama poole teele asuda võimalikult vara.“

Pikaaegsemad liikluspiirangud ning aiaga piiratud alad on planeeritud ainult visiidi käigus külastatavate hoonete vahetus läheduses. Üksikutele aiaga piiratud aladele tagab politsei kõigile elanikele ja seal töötavatele inimestele ligipääsu, kaasas tuleks kanda isikut tõendavat dokumenti.

3.septembri varahommikust kuni tööpäeva lõpuni on liikluspiiranguid Toompeal, Kadriorus ja südalinnas Solarise keskuse ümbruses (keskus ise jääb avatutuks). Lühike lõik Rävala puiesteest on liiklusele suletud 2.septembri pärastlõunast kuni 3.septembri õhtuni.

Seoses visiidiga piiratakse mitmetel südalinna, Kadrioru ja Toompea tänavatel parkimist. Politsei palub autojuhtidel jälgida ajutisi parkimiskeelumärke, mis paigaldatakse 1. septembri õhtul. Kui politsei peab parkimiskeelualasse jäetud sõiduki visiidi ajal teisaldama, saab selle kohta informatsiooni Politsei- ja Piirivalveameti infotelefonil 612 3000. Võimalusel üritab politsei alati esmalt saada kontakti auto omanikuga, et ta oma sõiduki ise ära viiks.

1.septembri õhtust 3.septembri tööpäeva lõpuni on parkimispiiranguid:

Kesklinnas: Estonia puiesteel (Pärnu maantee ristmikust Teatri väljakuni), Teatri väljakul, Rävala puiesteel (Liivalaia tänavast Kentmanni tänavani), Maakri tänaval, Kentmanni tänaval (Rävala ja Estonia puiestee vahelisel lõigul), Sakala tänaval, Pronksi tänaval (Tartu ja Narva maantee vahel), Narva maanteel (Pronksi tänava ristmikust Weizenbergi tänavani);

Toompeal: Kiriku platsil, Piiskopi, Toom-Kooli ja Rahukohtu tänaval ning Kiriku põigul;

Kadriorus: Weizenbergi tänaval, Mäekalda tänaval ja Koidula tänaval (Narva maanteest kuni Faehlmanni tänava ristmikuni).

Martin Luige
29 August 2014
  Kommentaarid