Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeeriumi konverentsil seatakse paika siseturvalisuse lähiaastate arengusuunad
Esmaspäeval, 15.septembril, toimub Tallinnas Swissotelis siseturvalisuse-alane konverents „Kes vastutab Eesti turvalisuse eest?“.

Konverents keskendub siseturvalisuse temaatikale selle kolme olulisima tugisamba – kogukondade, sisejulgeoleku ja nutikate lahenduste kaudu. Esmakordselt jõuavad laiema avalikkuse ette Eesti „Siseturvalisuse arengukava 2015-2020“ põhisuunad, mida muu hulgas ka esmaspäevase konverentsi käigus sündivate heade mõtetega täiendatakse.

„Me elame vabas ja demokraatlikus riigis, kus igaüks tahab ja peab saama ennast vabalt realiseerida. Me soovime mugavust ja kiirust, aga nõuame ka üha enam privaatsust ja turvalisust. Meid ümbritseb üha nutikam tehnoloogia, mis tundub ühtaegu nii mugav kui ohtlik. Kõik see seab igaühele meist uusi väljakutseid,“ selgitas siseminister Hanno Pevkur konverentsi tähtsust ja teemavalikut.

Konverentsil heidetakse pilk ka järgmiste aastate väljakutsetele ja valikutele seoses siseturvalisuse valdkonnaga – üles astuvad nii vabakonna, eraettevõtluse kui ka riigi ja kohaliku võimu esindajad, kelle jaoks turvalisus on jagamatu ja ühine väärtus.

Välisriikide parimaid praktikaid jagavad tunnustatud eksperdid Soomest, Rootsist, Austriast ja Lätist. Konverentsi töökeel on eesti keel, ingliskeelsed ettekanded tõlgitakse eesti keelde.
14 September 2014
  Kommentaarid