Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Alampalga kiire tõstmine suurendab, mitte ei vähenda inimeste vaesust
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond peab Sotsiaaldemokraatide ettepanekut tõsta alampalk lähiaastatel praegusega võrreldes kahekordseks populistlikuks päevapoliitiliseks lubaduseks, millel on rängad kahjulikud tagajärjed majandusele üldisemalt ja inimeste reaalsele elatustasemele konkreetselt.

„Sotsid pole siiani aru saanud, et dekreetidega rikkust juurde luua ei saa. Alampalga järsk tõstmine toob kaasa koondamislained, väikeettevõttete sulgemislaine ja hinnaralli, mis muudab isegi neil inimestel, kel töökoht säilib, reaalse palgatõusu olematuks,“ selgitab erakonna aseesimees Martin Helme. „Lisaks toob see paratamatult kaasa ka maksutõusud, sest Eestis on väga suur osa tööjõust avalikus sektoris ja kust nende palk mujalt ikka tuleb kui maksulaekumistest. Maksukoormis on meil juba praegu üle kriitilise piiri ning kui tööjõukulu suurendatakse hüppeliselt kahaneb maksumaksjatest ettevõtete hulk veelgi. Tegemist on majanduslikus mõttes üdini kirjaoskamatu loosungiga, mis võib ju paljudele inimestele meeldida, aga mis teeb nende samade inimeste elatustaseme lühikese aja jooksul veelgi kehvemaks.“

Konservatiivne Rahvaerakond pooldab majandust kahjustavate populistlike silmamoondustrikkide asemel inimeste sissetulekute reaalset kasvatamist, selle saavutamiseks tuleb vähendada nii tööjõumakse kui käibe- ja aktsiisimakse, tekkiva maksulaekumise puudujäägi saab kompenseerida hargmaiste suurkorporatsioonide, eelkõige pankade, Eestist välja viidava raha maksustamisel tuluna.
25 September 2014
  Kommentaarid