Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Justiitsministeerium asub parandama õigusabi kättesaadavust Ida-Virumaal
Justiitsministeeriumi ja advokatuuri esindajad arutasid täna Narva linnapeaga, kuidas tagada õigusteenuste parem kättesaadavus Ida-Virumaal. Selleks hakatakse üheskoos ette valmistama pilootprojekti.

„Ida-Virumaa arengu osas teeb muret advokaatide arv ja uute haritud tegijate vähene huvi piirkonda tööleasumiseks. Selleks, et õigusteenused oleksid Ida-Virus paremini kättesaadavad, on vaja ühiseid jõupingutusi,“ ütles justiitsminister Andres Anvelt.

Kohtumisel jõuti kokkuleppele mitmes põhimõttelises küsimuses. Nii hakkavad justiitsministeerium, advokatuur ja Narva linnavalitsus ühiselt ette valmistama pilootprojekti. Selle eesmärk on selgitada 2015. aastal välja, kas juba lähitulevikus oleks mõistlik üle minna Eesti piirkondade erinevustega arvestavale regionaalsele õigusabile. "Küsimuse alla võiks tulla teatava regionaalse koefitsiendi rakendamine, sest õigusabi kättesaadavus on piirkonniti erinev. Näiteks on Ida-Virumaa kaugel ajaloolistest juriidilistest kogukondadest nagu Tartu või Tallinn, kus õigusabi kvaliteet on märksa kõrgem," selgitas Anvelt.

Ühtlasi aitab Ida-Virumaa pilootprojekt välja selgitada vajaduse abi järele erinevates õigusabiliikides nagu peresuhted, omandisuhted ja tsiviilsuhted ning abivajajate hulga, et suurendada sealsete elanike kindlust kvaliteetse õigusabi saamise osas.

„Need sammud on osa tegevustest, millega suurendame õigusabi kättesaadavust kaugemates piirkondades ja konkreetselt vene keelt emakeelena kõneleva elanikkonna hulgas. Lisaks liigume edasi 50 olulisema seaduse tõlkimisega vene keelde ning nõuandeportaali juristaitab.ee avamisega venekeelsena uue aasta algul,“ lisas minister.

Tänasel kohtumisel Narva linnavalitsuses osalesid justiitsminister Andres Anvelt, advokatuuri esimees Stein Luiga ja Narva linnapea Eduard East.

Maria-Elisa Tuulik
30 September 2014
  Kommentaarid