Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reinsalu: peaminister peab andma hinnangu Laaneotsa avaldusele
Urmas Reinsalu annab täna riigikogus üle arupärmise, milles küsitakse peaminister Taavi Rõivase hinnangut seoses Ants Laaneotsa avaldusega kaitseväe juhataja suunal.

IRLi esimehe Urmas Reinsalu hinnangul on demokraatliku tsiviilkontrolli põhimõtetega täielikuks vastuolus Reformierakonna poliitiline katse politiseerida kaitseväge ja kaitseväe juhtimist. „Kui valitsuspartei esindaja ütleb, et ametisolev kaitseväe juhataja Riho Terras on IRLi poliitiline marionett ning kaitseväe tegevuseks olev riigikaitse arengukava on lollus, siis on kaitsevägi jõhkralt kistud valmiskampaaniasse,“ ütles Reinsalu.

„Kaitseväe juhataja on kutseline sõjaväelane ning parteipoliitilisel eesmärkidel sidistamine on lubamatu. Ma toetan kaitseminister Sven Mikseri seisukohta, et kaitsevägi tuleb valimiskampaaniast eemal hoida. Peaminister peab sellele andma oma selge hinnangu. Riigikogu liikmed esitavad peaministrile täna Riigikogu istungil arupärimise, et peaminister võtaks selge seisukoha Reformierakonna parteikoosolekul esitatud seisukohtade suhtes,“ lisas Reinsalu.

„Praegune julgeolekukriis eeldab poliitikutelt küpsust ja vastutustunnet. Soov vahetada Eesti riigikaitse pikaajalised huvid parteipoliitiliste punktide vastu on nõme, sest just seda meie vastased meilt ootavad,“ lõpetas Reinsalu.
10 November 2014
  Kommentaarid