Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pentus-Rosimannus: keskkonnatasud näitavad suhtumist keskkonna tulevikku ja loodusvaradesse laiemalt
Homsel valitsuse istungil on arutluse all väga põhimõtteline punkt, mis näitab, kuidas me suhtume oma keskkonna tulevikku ja loodusvarade kasutamisse laiemalt. Arutame uue perioodi keskkonnatasude ettepanekuid. Minu ja Keskkonnaministeeriumi seisukoht on jätkuvalt see, et taastumatute loodusvarade kasutamise eest tuleb maksta õiglast tasu. Põlevkivi on riigile ehk kõigile maksumaksjaile kuuluv vara. Meie soov on panna tasud paika kümneks aastaks, et tagada võimalikult pikaajaline stabiilne keskkond.

Ressursi kasutamise õiglase hinna kõrval on teisteks olulisteks komponentideks ka saastamise vähendamine ja maavarade efektiivsem, säästlikum kasutamine. Põlevkivi ei teki kusagilt juurde, seetõttu on ainult mõistlik, et seda kasutataks võimalikult efektiivselt. Ja võimalikult loodust säästvalt ja puhtalt, et ära hoida kahju inimeste tervisele ja elurikkusele. Keskkonnaministeeriumi ettepanek tõsta keskkonnatasusid alates 2016. aastast 3-6 protsenti on tasakaaluks erinevate ettepanekute vahel, mis arvestab nii kohalike inimeste elukeskkonna ja tervise, looduse kui tööstusega.
12 November 2014
  Kommentaarid