Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Eesti Loomakaitse Selts kutsub inimesi hääletama lõppeva aasta kolme kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo vahel
Ülemaailmse loomade päeva puhul kuulutas Eesti Loomakaitse Selts (ELS) 14. aastat järjest avatuks aasta kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo konkursi. Viimase kahe kuu jooksul kodanikelt laekunud lugude vahel kutsub ELS detsembrikuu jooksul hääletama.

Kui eelnevatel aastatel oleme esitanud hääletamiseks omalt poolt valiku loomasõbralikest ja –vaenulikest tegudest, siis sel aastal kaasasime kodanikke konkursis osalema päris algusest peale: kahe viimase kuu jooksul saatsid inimesed seltsile enda arvamuse 2014. aastal Eestis aset leidnud kõige eeskujulikumast ja kõige enam taunitavast loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud teost. Terve detsembrikuu ootame oma kodulehel http://www.loomakaitse.ee/vali-2014-aasta-koige-loomasobralikum-ja-loomavaenulikum-tegu/ hääletama kõige enam nimetatud lugude vahel lõppeva aasta kõige loomasõbralikumat ja –vaenulikumat tegu. Jaanuaris kuulutab ELS välja kaks kõige enam hääli saanud lugu.

Kõige loomasõbralikuma teo kandidaatideks said Paide noorte poolt kahe vastsündinud kutsika päästmine prügikastist, MTÜ Jooksev Koer tegevus ja Õismäel kinnimüüritud piiritajapoegade päästmisaktsioon. Kõige loomavaenulikemaks tegudeks on sel aastal inimeste poolt nimetatud Haapsalu linnavalitsuse tegevusetust Haapsalu loomade varjupaiga osas, Rummu külas elava peremehe poolt oma koera Pätu kirvega löömist ja Õle tänava korteris üle kümne aasta kinnistes tingimustes koertekoloonia pidamist.

„Kõige loomasõbralikuma ja –vaenulikuma teo valimine kutsub inimesi rohkem märkama enda ümber abi vajavaid loomi, ennetama loomade väärkohtlemist ja harib mitmes mõttes: seab eeskujud, keda järgida, ja õpetab, mis on meie ühiskonnas taunitud ning millised võivad olla tagajärjed,“ usub igal tööpäeval ELS-i infotelefonile vastav hädajuhtumite projektijuht Maaja Mäll.

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.


Liisi Moosaar
03 Detsember 2014
  Kommentaarid