Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

71 protsenti novembris müüdud telefonidest olid nutiseadmed
Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt müüdi Eestis novembris 35 200 uut mobiiltelefoni, millest 71 protsenti olid nutitelefonid.

Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul on praegu nutitelefon hinnanguliselt 42 protsendil eestlastest. “Ka 4G osakaal kasvab kiiresti, novembris müüdud nutitelefonidest olid GFK andmetel 4G toega juba 48 protsenti,” ütles Seema ja lisas, et kõik operaatorid lõpetavad järk-järgult ainult 3G internetipakettide pakkumise.

“Suuremate telefonitootjate plaan on võtta järgmisel aastal enamus nuputelefonide mudelitest tootmisest maha ning alles jäetakse kõige odavamad mudeliseeriad, millega saab sisuliselt ainult sõnumeid saata ja helistada,” ütles Seema.

“Tootjad asendavad kallimad nuputelefonid soodsate, 50-60 eurot maksvate nutitelefonidega,” ütles Seema ja prognoosis, et järgmisel aastal kasvab nutitelefonide kasutajate osakaal Eestis üle 50 protsendi.

Kristjan Seema sõnul oli 2014. aasta tootjatest kõige edukam Samsungile, mis Tele2 müügistatistika kohaselt valmistas aasta lõpukuudel pea pooled müüdud telefonidest.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt oli novembris keskmine telefoni kättesaamishind Tele2-s 161 ja Eestis 185 eurot. Novembris osteti telefone 6,5 miljoni euro eest.
25 Detsember 2014
  Kommentaarid