Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei tegi kindlaks Virumaal tegutsenud kotivargad

Jõhvi politseinikud tegid kindlaks kurjategijad, kes mullu detsembri lõpus ja uue aasta alguses rebisid Jõhvis ja Kohtla-Järvel naistelt kotte käest.

Politseinikud pidasid kotivargustes kahtlustatavatena kinni 23-aastase Paveli. Temaga samal ajal tegutses 29-aastane Sergei, kelle asukoht on selgitamisel. Politsei uurib, kas mehed tegutsesid kahekesi või oli neil ka kaasosalisi.

Jõhvis ja Kohtla-Järvel algas kotivarguste laine detsembris. Kuu ajaga registreeris Jõhvi politseiosakond Kohtla-Järvel ja Jõhvis ligi 35 kotivargust.

"Kotijooksjate laineid on aeg-ajalt olnud ka teistes Eesti linnades ning umbes kahe-kolme nädalaga tavaliselt taolised üksiküritajad tabatakse. Samuti oli praegu meie piirkonnas," ütles Jõhvi politsei kriminaaltalituse ülemkomissar Edvard Remsel.

Narkosõltlane Pavel on oma süüd tunnistanud. Tegemist on mehega, kes kotte varastades hankis endale raha narkootikumide ostmiseks.

"Niinimetatud kotijooksjad on tavaliselt viimases hädas olevad kurjategijad, kellel jätkub julgust avalikus kohas selline kuritegu toime panna, kuigi politseile vahele jäämise võimalus on väga suur," ütles Remsel.

Kotivaraste tabamiseks korraldas Jõhvi politseiosakond piirkondlike konstaablite erariietes patrullimise Jõhvis ja Kohtla-Järve eri linnaosades, kaubanduskeskuste lähedal ning tänavatel, kus kõige sagedamini kotte käest rebiti. Lisaks kogusid kriminaalpolitseinikud infot ohvritelt, tunnistajatelt ja ka linnaelanikelt.

Remseli sõnul on viimase kuu jooksul kotte varastanud kurjategijad tegutsenud erakordselt mobiilselt, mõnel päeval oli mitu kotivargust erinevates linnaosades umbes pooletunniste vahedega.  BNS

14 Jaanuar 2005
  Kommentaarid