Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kohus langetab otsuse joomakaaslase tapnud naise kohta

Narva linnakohus langetab esmaspäeval otsuse noorele naisele, kes tappis joomingu ajal tekkinud tülis oma tuttava mehe.

Nädala alguses nõudis Viru ringkonnaprokurör Elvira Kurbat kohtualusele Jekaterina Trubkinale (21) 14-aastast, tema kaasosalisele Toomas Lainele (33) 12-aastast ja tapmisest teatamata jätmises süüdistatavale Nikolai Tõštšukile (39) ühe aasta ja kuue kuu pikkust vangistust.

Kõik kohtualused tunnistasid protsessil end kuriteos süüdi.

Süüdistuse järgi võtsid Trubkina ja Laine 2003. aasta 17.-30. novembrini Narva-Jõesuus Kalda tänaval Lainele kuuluvas talus viina, seltskonnas oli ka nende tuttav Andrei.

"Alkoholi tarbimise ajal puhkes tüli, mille käigus lõid Trubkina ja Laine ohvrit korduvalt käte ja jalgadega. Seejärel haaras Trubkina metallist ahjuroobi ja peksis Andreid," ütles Kurbat BNS-ile.

Ahjuroobi löökidega tekitas naine kannatanule eluohtlikke vigastusi, mis arstiabi puudumise tõttu viisid paratamatult surmani, seisab süüdistuses.

Pärast peksmist sidusid Trubkina ja Laine Andrei käed ja jalad nööriga kinni, mille järel heitis naine ohvrile kaela pesunöörist tehtud silmuse ja lämmatas mehe. Seejärel viisid mõrvarid surnukeha metsa ja matsid maha.

Päev pärast tapmist rääkisid Laine ja Trubkina veretööst oma tuttavale Nikolai Tõštšukile. Tõštšuk jäi aga eelmise aasta jaanuaris ühe teise kuriteoga politseile vahele ning vahi all rääkis ta politseinikele ka Narva-Jõesuus toime pandud tapmisest.

Politseinikud vahistasid Trubkina ja Laine eelmise aasta 26. jaanuaril ning mõlemad tunnistasid eeluurimisel tapmise üles. BNS

16 Jaanuar 2005
  Kommentaarid