Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Nädala kokkuvõtte Jõgevamaalt

* Möödunud nädalal avaldati politseile 7 kuriteost ja lisaks ilmnes eeluurimise materjalidest veel 3 kuritegu. Avastati nädala kestel 7 kuritegu. Toimus üks liiklusõnnetus, kus sai vigastada inimene. Peeti kinni 5 alkoholijoobes juhti ja 16 lubatud piirkiiruse ületajat. Juhiloata isikud sellel nädalal sõidukiroolist ei leitud. Väljamagamisele oli toimetatud 24 isikut.


55-AASTANE NAINE EKSLES ÖÖ OTSA METSAS

Kella kolmveerand ühe paiku ööl vastu pühapäeva teatati politseikorrapidajale, et 11-12 tundi tagasi läks Jõgeva vallas Sellilt koeraga koos jalutama 55-aastane naine ja ei ole seni elukohta tagasi tulnud. Teda olla otsitud kogu õhtu ja esimesed öötunnid, aga seni on ta jäänud leidmata. Politseist läks naist otsima 3 toimkonda. Kuna teati piirkonda, kus naine tavatses jalutada, vaadati esmalt üle see. Otsijail läks korda märgata naise tavapäraselt jalutajateelt ärapööravaid jälgi, mis juhatas kätte otsimisele kuuluva piirkonna. Pimedas metsas ja võsastikus nähti aegajalt otsitava ja temaga kaasasolnud laika koera jälgi aga naist ei leitud ja hõigetele vastust temalt ei saadud. Pühapäeva hommikul poole kaheksa ajal sõitsid otsijad ühte teed mööda kaugemasse punkti, kus oli käidud ka öösel, ja siis märgati teele jooksvat laikat. Koer võeti autosse ja järgides koera eeldatavat väljailmumisteed edasi minnes, kuuldigi üsma pea oma hüüetele naise vastuhõikeid. Ta oli kusagil öösel kukkudes murdnud käeluu ja nii läbimärjana õnneks leiti enne, kui eksinu jõud raugeda jõudis. Naine oli öösel Pedja jõe äärde sattudes kaalunud võimalust ka jõge ületada aga õnneks sellest plaanist loobunud, kuna turvalisi võimalusi selleks tal polnud. Kuipalju maad naine öö jooksul ekseldes maha käia võis, pole teada. Koht, kus ta leiti, oli lähikonnas täiesti inimasustuseta, Reastvere-Käru tee ja Vägeva-Selli vahelisel metsaalal.


KAKS MOBIILTELEFONI ÄRA VARASTATUD

Pühapäeva õhtul veidi enne poolt ühtteist helistas Saare vallast Kiisli külast 1952.a. sündinud mees, et tema majja tulnud keegi võõras, palunud mobiiltelefoni hädaabi kõneks ning kui telefon talle anti, võtnud võõras laualt teisegi mobiiltelefoni, läinud õue ja seejärel nägi avaldaja tega tumeda autoga oma koduõuelt ära sõitmas. Üks telefonidest oli Nokia 3310, teine Nokia 3110. Esmasel kontrollimisel ilmnes, et mees, kes mobiiltelefonidega ära läks, oli avaldaja juures olnud juba hommikupoolikust peale ja kui talle enne südaööd auto järele tuli, sõitis ära. Asi on edasisel kontrollimisel.


KOOSTATI 2 PROTOKOLLI SALAKAUBA PÄRAST

25.märtsil koostati Puurmani vallast Pikknurmest protokoll Raivole (1949) selles, et ta kauples eesti maksumärgita sigarettidega ja Eesti vabariigis käitlemiseks mittelubatud alkoholiga. Salakauga müügist oli tal kodus veel järel pool liitrit salaviina.

25.märtsil koostati tubakaseaduse § 21-6 järgi protokoll ka Pikknurmest Virvele, kelle juurest oli eelnevalt leitud 10 pakki eesti maksumärgita Leningradi sigarette.


PURJUS MEES SÕITIS ZIGULIGA VASAKPÖÖRDEL TEISELE KÜLGE

See liiklusõnnetus juhtus laupäeva pärastlõunal veidi kolm läbi Põltsamaal Nurme ja Pargi tänava ristmikul. Vasakpööret sooritama asunud Žigulile sõitis otsa samal ajal möödasõitu alustanud teine Žiguli, mille roolis oli alkoholijoobes Nikolai (1979).

Otsasõidust paiskus esimene auto vastu betoonist elektriposti tugiposti, mis purunes, selle Põltsamaa elanikust juht Jüri (1961) sai aga vigastada ja viidi Tartu Ülikooli Kliinikumi ravile. Kannatanu sõnul olla Nikolai talle esialgu pakkunud raha või ta ostab vigasaanud auto ära, et ei maksa politseid kutsuda, hiljem aga istunud oma autosse ja sõitnud minema. Kui politsei Nikolai üles leidis, oli tal üle 1,6 promilline joove ja esialgseil andmei ei kuuluvat auto, millega teisele otsa sõitis, mitte temale.


JÕGEVAL VARASTATI JALGRATAS

Pühapäeval kella 14.oo ajal varastati Jõgeval Jaama kaupluse eest jalgratas Scott Apache. Kannatanu sõnul oli tal jalgratas lukustamata välja jäänud. Vargusega tekitati avaldajale 5000-kroonine kahju.
31 Märts 2003
  Kommentaarid