Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Jõgeva Politseiprefektuuris registreeritud sündmused 16-23.oktoobrini 2001

Läinud nädalal teisipäevast 16.oktoobril teisipäevani 23.oktoobril on Jõgeva politseiprefektuuris registreeritud 16 kuriteosündmust, üks liiklusõnnetus, kus sai vigastada inimene ja kolmel korral tuli politseil sõita sündmuskohale, kus oli kas leitud ootamatult surnuna inimene või oli sooritatud enesetapp.

Selline kuriteosisuliste sündmuste arv iseloomustab politseitöö seisukohalt rahulikumat nädalat. Enamus kuritegudest olid salajased vargused - kokku 12, sealhulgas üks metsavargus ja üks elektriõhuliini vargus. Ärandati üks auto – nüüd leitud, keegi mees hoidis politseis registreerimata 2-raudset jahipüssi ja üks Ida-Viru mees jäi vahele narkootikumiga jne.

Esimese astme kuritegusid õnneks samuti aset ei leidnud.

Tõsiseim vargus toimus kas 23.okt. hilisõhtul või juba 24.oktoobri sees. Jõgeva vallas laiuse asulas murti sisse kohaliku POÜ kontorisse ja varastati arvuti, koopiamasin, printer jms. Vargad leidsid ühest lauasahtlist ka 100 krooni sularaha. Õnneks ei tõmmanud vargad sahtlit lõpuni lahti, sest siis oleks rahasaak olnud mitmeid kordi kopsakam. Kellele Õnn, kellele ebaõnn.

Esmaspäeva pärastlõunal kella kolme paiku keerasid tülli mees ja naine Torma vallas Sadala Tähkveres. Tatjana ja Valeri olid oma jutu järgi joonud vaarikalõhnalist odekolonni. Odekolonn otsas, keeras Tatjana end kerra voodisse. Valeril vist hakkas igav või tuli mingi muu mõte ja kobis ka kaasa kõrvale. Oli kuidas oli ja kumbki ka asja õieti ei mäleta või ei tahtnud mäletada aga voodis tõusis riid, karati püsti ja mindi kokku karvupidi. Tüli lõppes, kui Tatjana haaras leivalõikuse noa ja ässas sellega Valerit. Nuga tungis rindu veidi ülevalpool südant - oli verd ja hirmu. Täna (24.10.2001.a.) lasti Valeri haiglast koju. Haav oli vaid paar sentimeetrit sügav ja polnud ohtlik. See oli Tatjana versioon juhtunust.
Kodusolnud kaht kooliskäijat ja kaht eelkooliealist last politsei ei küsitlenud. Valeri (1952) seletas asja nii, et ta hakanud leiba lõikama, käsi vääratanud ja nuga tunginud rindu ja Tatjana (1959) peale ta politseile kaebust ei andnud. Kunagi öeldu, et omad kisuvad, omad ka lepivad, käib siinkohal täie ette.
24 Oktoober 2001
  Kommentaarid