Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Õlletoobril 2005 valmistasid politseile muret alkoholijoobes alaealised ja joobes sõidukijuhid

Kahe päeva jooksul tabas politsei 47 alkoholijoobes alaealist ja selgitas välja 23 alkoholijoobes mootorsõidukijuhti ning 11 juhil tuvastati alkoholitarvitamise tunnused.

22. - 23.07.2005.a toimus Saaremaal Leisi vallas Oitme külas Õlletoober 2005. Politsei ülesandeks oli nimetatud üritusel eelkõige avalikku korra tagamine ja liiklusjärelevalve teostamine. Selleks puhuks oli välja kuulutatud politseioperatsioon, millest võttis osa 45 politseiametnikku ja 6 abipolitseinikku.

Lääne Politseiprefektuuri korrakaitseosakonna ülemkomissar Kalvi Almosen märkis, et kahe päeva kohta on arvnäitajad mõtlemapanevalt suured. Ta lisas, et parema ilma korral oleks rahvast kogunenud tõenäoliselt veel rohkem ja õiguserikkumiste tõenäosus oleks olnud ilmselt ka suurem. Ta lisas, et negatiivse trendina võib välja tuua alaealiste seltskonnad, kes tulevad Saaremaale, kaasas alkohoolsed joogid, mida tarvitatakse enne üritusele minekut. Sellistel puhkudel ei kontrolli keegi noorukite tegevust saarel ning õiguserikkumiselt tabatud alaealisi ei ole võimalik ka vanematele üle anda. Muret valmistab, et paljud lapsevanemad, kellele alaealised politsei palvel helisasid, suhtusid seaduserikkumisse väga tolerantselt, kohati isegi lõbusalt.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Kaido Vahter täpsustas üritusest kokkuvõtteid tehes, et alkoholitarvitajaid oli nii poiste kui tüdrukute hulgas: poisse tabati 28 ja tüdrukuid 19. Enamik alaealistest tabati veel enne Õlletoobrile sisenemist, ürituse väravas. Kõige noorem oli 14 aastane, alla 16 aastaseid tabati kokku seitse. Alkoholijoobes alaealisi karistatakse alkoholiseaduse §71 järgi rahatrahviga (kuni 10 trahviühikut, st kuni 600 krooni). Täiendades eeltoodud andmeid lisas ta, et 22 noort olid Saaremaalt pärit ja 25 mandrilt sisse sõitnud.

Ülemkomissar Kalvi Almosen märkis, et ka alkoholijoobes ja alkoholitarvitamise tunnustega sõidukijuhtide arv 34 on Saaremaa oludes kahe päeva kohta murettekitavalt suur. Silma torkas, et väga paljud seltskonnad olid eelnevatesse meeldetuletustesse ja hoiatustesse suhtunud täie tõsidusega ning autorooli leidnud kaine juhi. Samas jääb aga mõistetamatuks, miks leidub ikka veel neid, kes suhtuvad alkoholijoobes juhtimisse ükskõikselt: lubades rooli kaaslast, kes on purjus või nõustudes istuma autosse, mille juht on ilmsete joobetunnustega.

Komissar Kaido Vahter lausus lõpetuseks, et kuigi õiguserikkujaid tabati rohkearvuliselt, on heameel märkida, et vaatamata liiklusvahendite paljususele ja liiklusintensiivsusele ei juhtunud nädalavahetusel Saaremaal ühtegi inimvigastustega liiklusõnnetust. Meie eesmärgiks ongi mitte võimalikult paljude isikute karistamine vaid võimalike õiguserikkumiste ärahoidmine.

Kaja Kukk
komissar
Lääne PP avalike suhete büroo
25 Juuli 2005
  Kommentaarid