Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vennad Sõnajalad langesid Saaremaal rünnaku ohvriks

Kaks seni tabamata kurjategijat tungisid eelmise kolmapäeva keskpäeva paiku Saaremaal Salme vallas Imara külas kallale ettevõtjatest vendadele Andres ja Oleg Sõnajalale.

Kadastikus varitsenud kurjategijad olid 800 meetrit enne Sõnajalgade maju teele ette tõmmanud okastraataia, mis sundis Üüdibe külla tuulegeneraatorite juurde teel olnud vendi autot kinni pidama, kirjutas ajaleht Meie Maa.

Esimesena sattus rünnaku ohvriks takistust teelt eest tõstma asunud Oleg, kellele hallis riietuses poiss selja tagant rusika või mingi esemega vastu nina lõi. Andres jooksis kohe vennale appi ja sai lööja ka kätte, surudes noormehe maha, kuid siis ilmus põõsaste tagant teine mees suure kaikaga ja virutas Andresele vastu selga.

Saadud hoobi valu tõttu lasi Andres esimese mehe lahti ja mõlemad kurjategijad jooksid metsa. Traumadest šokiseisundis vennad neile järele ei jooksnud, vaid helistasid kohe politseisse. Politseikoer võttis küll jäljed üles, kuid need katkesid kohas, kust oli autoga põgenetud.

Sõnajalad ei pea juhtunut juhuslikuks poisikeste kaklemise himuks, vaid tellimustööks neid sel kevadel ähvardanud meeste poolt. Vennad väidavad, et nad pole kellelegi midagi võlgu. "Ega me ju ei teadnud, kui palju neid poisse seal kadakapõõsaste taga veel oli, kuid põgenedes hüüdsid need kaks, kes jooksid üle tee metsa, et nad tulevad veel tagasi ja selles ütlemises ei olnud Saaremaa keelt, vaid pigem vene aktsenti," rääkis Oleg.

"Jäljed näitasid, et nad olid meid varitsenud tunde, seal oli pikutamise ase ja ihuhäda kergendatud, ühe mehe müts jäi ka politseile asitõendiks maha. Päise päeva ajal ilma maskideta mehed, kummaline oli ka see, et siiamaani pole sellele teole järgnenud mingit telefonikõnet," imestasid vennad Sõnajalad, kes on äris tegevad olnud juba 15 aastat, kuid alles sel kevadel said nad esimese ähvarduse ühelt Tallinnas asuva neile kuuluva kinnistu endale tahtjalt.

Sõnajalad peavad neile korraldatud rünnakuakti seotuks Tallinnas Viru väljakul asuva kinnistu omandiküsimusega. Kinnistu kõrval vanas pritsimajas asub Veenus klubi, mille omanikud ihkavad kõrval asuvat Sõnajalgade kinnistut, millel asub parkla, turg ja mõned kioskid. "Me kutsusime partneriks Einar Vettuse, kes praegu juhib firmat TSM Investeeringute AS ning tema osalus selles kinnistus on ümmarguselt 14 protsenti," rääkisid vennad.

Kinnistu parklat haldas aga turvafirma CBR, kellega seostatakse allilma tuntud tegelast Hubert Hirve, kellele kuulub ka Veenus klubi. Vennad Sõnajalad pärast parkla halduslepingu lõppemist seda enam ei pikendanud. Sel kevadel kutsus Hirv Sõnajalad oma klubisse ja teatas Olegi ja Andrese väitel resoluutselt, et tema tahab selle kinnistu omanikuks saada, ükskõik, kas heaga või kurjaga.

"Hubert Hirv ütles otse välja, et hakkab meile kõigepealt majanduslikke sanktsioone rakendama, kui see ei aita, tulen teie tervise kallale ja kui see ka ei aita, siis tulen teie elu kallale," rääkis Andres Sõnajalg. Veenus klubi kohtumiselt läks ta kohe keskkriminaalpolitseisse ja andis ähvardusest teada.

Politsei uurimise huvides ei taha Andres ja Oleg Sõnajalg väita, et nende ähvardamisele selle aasta aprillis järgneski rünnak septembris, kuigi vennad seost nende kahe asja vahel siiski näevad. "Kriminaalpolitsei tegeleb selle asjaga põhjalikult ja uurimine peab selguse andma, meie tahame, et asi kohtusse välja jõuab," rääkisid nad.  BNS

14 September 2004
  Kommentaarid