Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
GREEN CHRISTMAS 2006 - Portugali metal jõuab Eesti...

EESTIT VÄISAB PORTUGALI METALI AU JA UHKUS MOONSPELL

Green Christmas 2006 ürituste seeria raames esineb 25. septembril Tartu klubis Illusioon maailma üks nimekaim ja armastatuim gooti/doom metali legend MOONSPELL Portugalist. Lisaks Moonspellile astub lavalaudadele üle pika aja taas Eesti oma metali eliiti kuuluv LOITS, külalistena esinevad ka BEFORE THE DAWN ja EMBRAZE Soomest.

Moonspelli tähelend algas juba 1995 aastal, mil bänd üllitas oma debüütalbumi "Wolfheart" ning pälvis sellega kriitikute kõrgendatud tähelepanu üle terve maailma. Sellest aastast sai Moonspellist üks olulisemaid nimesid gooti/doom metalis ning nende mõjutused selle ˛anri heliliste ning visuaalsete dimensioonide vallas on kahtlemata olnud pöördelised.

Moonspelli tähtsust kaasaegses metalis on raske ülehinnata. Tänaseks on nad esinenud kõikidel suurematel raskemuusika festivalidel nii Euroopas, Ameerikas kui Ladina-Ameerikas, lisaks on nad kirjutanud filmimuusikat Portugali ühele kuulsamale auhinnatud õudusfilmile "I'll See You in My Dreams" (2003).

2006. aastal nägi ilmavalgust Moonspelli seitsmes täispikk album nimega "Memorial", mis märgib nende tagasitulekut pärast aktiivset tuuritamist ning sellele järgnenud väikest hingetõmbepausi. Et bänd kuulub jätkuvalt tipptegijate hulka ning et nende loomingulisus väljendab praegu ülimat küpsust, saab igaüks oma silma-kõrvaga näha-kuulda nende eesootaval Eesti kontserdil.

Oma väljenduslaadi tõttu on Loits pälvinud skandaalse tähelepanu nii kodumaal kui raja taga. Ühtedele on Loits vihatud ja kardetud, teistele hinnatud pidepunkt meie modernses maailmas. Loits on elav ausammas väärtustele, mis ületavad inimese isiklikke püüdlusi. Sihikindlus ja pühendumus annavad kvaliteedi, mis on korduvalt viinud erinevaid Loitsu üllitisi Parima Eesti Metalalbumi tiitlini. Seitsme tegutsemisaasta viljadeks on kaks täispikka albumit, kolm EP-d, videod ja hulgaliselt lugusid erinevatel kogumikel üle terve maailma. Loitsul on seljataga ka kolm kontsertturneed Euroopa lavadel.

Pääsmed Moonspelli kontserdile on saadaval Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Esimesed 300 piletit on saadaval hinnaga 295 krooni, ülejäänud aga hinnaga 345 krooni. Ukselt ostes on piletihind kallim.

Uksed kontserdile avatakse kell 18, esimene bänd astub lavale kell 19. Üritus on vanusepiiranguta.

Et huvilistel oleks hõlpsam kontserdile pääseda, on Metaltravel organiseerinud selleks õhtuks eribussid, mis liiguvad Tallinn-Tartu-Tallinn liinil. Lähemat infot transpordi kohta saab lähimate päevade jooksul aadressil http://www.metaltravel.net

Fotod:
http://www.greenchristmas.ee/images/Image/moonspell07.jpg
http://www.greenchristmas.ee/images/Image/moonspell08.jpg
http://www.greenchristmas.ee/images/Image/moonspell10.jpg
http://www.greenchristmas.ee/images/Image/moonspell12.jpg
http://www.greenchristmas.ee/images/Image/moonspell02.jpg
http://www.greenchristmas.ee/images/Image/moonspell01.jpg

Lisainfo:
Kadri Ratt
Green Christmas 2006 infojuht
kadri.ratt@bem.ee
tel. 5660 6550

http://www.greenchristmas.ee
http://www.bem.ee
http://www.moonspell.com
07 September 2006
  Kommentaarid