Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politseinikel lasub autojuhi peksmise kahtlus

Politsei asus uurima süüdistusi kahe Lääne prefektuuri konstaabli suhtes, kes väidetavalt tekitasid tänavu suvel võimupiire ületades autojuhile kehavigastusi.

Põhja ringkonnaprokuröri Steven-Hristo Evestuse sõnul alustati esmaspäeval kriminaalmenetlust võimuliialduse paragrahvi järgi 1955. aastal sündinud naise avalduse alusel.

"Avaldaja märgib, et tänavu 31. juulil pidasid Lääne prefektuuri kaks konstaablit Harjumaal Kiisal kinni tema juhitud auto ja käskisid puhuda alkomeetrisse. Seda aga naine teha ei tahtnud, kuna seadme huulik oli muudetud ebahügieeniliseks," ütles Evestus BNS-ile.

Naise avaldusest nähtub, et politseinikud olid seejärel tirinud ta autost välja ja tekitanud oma jõhkra käitumisega talle peapõrutuse ning randmevigastuse.

"Politseinikud olid suunanud oma teenistusrelva autole, kus istus lisaks naise abikaasale ka suhkruhaigust põdev alaealine laps, keda vanemad olid parajasti haiglasse viimas," kirjeldas Evestus kannatanu avalduses toodut.

Laps kukkus juhtunu ajal kokku ja ta viidi haiglasse. Ka lapse ema viibis hiljem haiglas, tema abikaasa aga välismaal, mistõttu kannatanud pöördusid politsei poole alles sügisel.

Evestuse sõnul peab kriminaaluurimine tuvastama, kas politseinike vastased süüdistused on põhjendatud ja kas on alust võtta kedagi kriminaalvastutusele.  BNS

24 September 2004
  Kommentaarid